E FUNDIT/ Aksident i rëndë në Shkodër, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

xhaferi

Xhaferi do ta njoftojë Qeverinë për iniciativën e VMRO-së dhe ASH-së Kryeparlamentari Talat Xhaferi, deklaroi se për iniciativën e VMRO-DPMNE-së do ta njoftojë Qeverinë e Maqedonisë së Veri
Hapet autostrada "Arbër Xhaferi" Në segmentin Konjuh – Babush të autoudhës "Arbën Xhaferi" qytetarët kanë pas mundësi të udhëtojnë në pasditën e së dielë
Talat Xhaferi: Minishengeni duhet të përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO) Shengeni Ballkanik nuk mund të jetë i plotë pa Kosovën. Kështu shprehet kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut,
Haradinaj për Arbën Xhaferin: Kujtohet përherë si mendimtar i lirisë Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në përvjetorin e shtatë të vdekjes së tij, Arbën Xhaferit, ka thënë se ishte li
U shtri përtokë me 3 plumba, kush është viktima me dy personalitete, "kokë" e botës se krimit Një 47-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e djeshme (7 gusht) në pragun e shtëpisë, në lagjen "Minatori", në Sel
Xhaferi: Ta ruajmë shtetin e përbashkët Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi me rastin e festës së ilindenit qëndroi në Pelince
Engel takim me Xhaferin: Shoh lëvizje pozitive Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi takoi sot Eliot Engel, kryetarin e Komisionit p
Stoltenberg-Xhaferit: Me zor po ju pres të hyni në NATO Me pritje solemne në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së V
Ura më e lartë në Ballkan dhe punonjës të vdekur: Fakte intereresante për autostradën "Arbën Xhaferri" Punimet për ndërtimin e Autostradës “Arbën Xhaferi” e cila është lëshuar për qarkullim të mërkurën (29 maj 2019) kishin
Nga sot mund të udhëtoni në autostradën më moderne në Ballkan (FOTO LAJM) Është lëshuar për qarkullim autostrada “Arbën Xhaferi”, që lidh Prishtinën me Hanin e Elezit dhe më pas Maqedoninë e Ver
Zaev: Autostrada Arbër Xhaferi, motivim për ne “Autostrada Arbër Xhaferi paraqet motivim edhe për ne që të përshpejtojmë procedurën. Edhe ne së shpejtoi do të shpa
Sot përurohet autostrada që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut Sot do të mbahet ceremonia e përurimit të autostradës "Arbën Xhaferi", që lidh Kosovën me Maqedoninë e Veriut. Ceremo
Talat Xhaferri emocionohet pasi burri me qeleshe nxorri hartën e Shqipërisë etnike (VIDEO) Talat Xhaferi kryeparlamentari i Maqedonisë veriore u emocionua fortë kur plaku i shpalosi hartën e Shqipërisë etnike.
Aksident i rëndë në autostradën "Arbën Xhaferi", ka të vdekur Rasti ka ndodhur pasditen e së martës në autostradën “Arbër Xhaferi”, ku dy vetura dhe një kamionetë janë përplasur me n
Kështu duket ura më e lartë në Ballkan në autostradën "Arbwn Xhaferri" (FOTO LAJM) Ka mbetur edhe pak kohë deri në hapjen zyrtare për qarkullim të autostradës ‘Arbër Xhaferi’. Autostrada e cila lidh P
Shqiptarët e kanë në dorë rrethin e dytë, Talat Xhaferi president i ardhshëm? Fati i zgjedhjeve presidenciale dhe arritja e cenzusit është në duar të shqiptarëve. Analistet Todor Pendarov dhe Qashif
Xhaferi drekon me Veselin në Shkup Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë të ditur se është takuar me homologun e ti nga Maqedonia Talat Xhafe
Tjetër aksident në Kosovë, vetura e KFOR’it përmbyset në autostadrën Arbën Xhaferri Aksidenti i tretë me radhë ka ndodhur në autstradën Arbën Xhaferi, më saktësisht në fshatin Babushë të Lipjanit. Zëdh
Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nga dje po qëndron për vizitë pune në Rumani,
Xhaferri eviton pyetjen nëse ka apo jo krizë politike Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, i ftuar në “Programin 200” në Alsat, në pyetjen nëse ka apo nuk ka krizë politike pas as