999 rezultate për

xhaferaj

Përmbysja e Ramës fillon nga Durrësi, si Basha pritet të fitojë ndershëm me Xhaferajn përballë Dakos dhe Kokës Edhe pse jo zyrtarisht, fushata për përballjen elektorale të 25 prillit ka nisur vrullshëm tashmë, me palët që po zhvill
PD e Durrësit voton kandidatët për deputetë, Xhaferaj: Hera e parë që baza zgjedh në mënyrë demokratike emrat PD e qarkut të Durrësit votoi sot për kandidatët e propozuar nga anëtarësia për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlame
Bashkia flet me "letra", Xhaferaj nga terreni: Familja Përgega ndez akuzat në Durrës Vazhdojnë akuzat dhe kundërakuzat mes bashkisë Durrës dhe Partisë Demokratike në këtë qytet në lidhje me rastin e familj
4 persona drejtues në dy sektorë njëkohësisht, Xhaferaj: "Halabaku" i kryeministrit u shpërblye në bashki (VIDEO) Ferdinand Xhaferraj, kreu i PD në Durrës, ka dalë në një deklaratë për mediat duke u shprehur se në Durrës 4 persona mba
Xhaferaj: Shteti ka rënë, korrupsioni në Ambulanca që shtypin njerëz të pafajshëm Ferdinand Xhaferaj ka akuzuar Qeverinë Rama ku sipas tij shteti ka rënë. Reagimi i tij vjen pasi Ambulanca ditën e dj
Xhaferaj: Bashkia Durrës, mbledhje urgjente pas vizitës së Bashës në Manzë (FOTO LAJM) "Tërmeti ishte një fatkeqësi, por fakti se me qindra qytetarë vazhdojnë të ndjejnë pasojat është një zgjedhje e qeverisë
Prej kohësh në çadër, Basha dhe Xhaferaj vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti Kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i degës së PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj kanë vizituar ditën
I shpëtoi dy atentateve, 50 vjeçari refuzon të braktisë Spitalin: Më vrasin! Konfliktet dhe hasmëria mes dy fiseve Llanaj-Xhaferaj në Vlorë, duket se qëndrojnë pas atentatit në Selenicë të Vlorës,
"Rrëzimi i Ramës fillon këtu", Xhaferaj: Durrësi ka thënë boll! Mijëra demokratë durrsakë morën pjesë në takimin e djeshëm të Lulzim Bashës në këtë qytet duke shprehur kështu pakënaqës
Shembja e Teatrit Kombëtar, Xhaferaj: Provokimi i protestave në kohë pandemie, akt vrastar (VIDEO) Shembja e Teatrit Kombëtar ka shkaktuar tension të madh në Tiranë mes policisë dhe qytetarevë që kanë dalë të protestojn
Dosja e plotë e sulmit në Selenicë: Si i shpëtova breshërisë së kallashit me silenciator Jetnor Xhaferaj i ka shpëtuar mrekullisht atentatit të organizuar në 15 maj në Selenicë të Vlorës, ku persona të maskuar
Xhaferaj nga Sukthi: Qeveria braktisi banorët pas tërmetit, nga 4 500 bonuse qiraje janë dhënë vetë 950 Kanë kaluar dy muaj tashmë nga tërmeti i 26 nëntorit, por sipas demokratëve të Durrësit banorët gjenden ende mes shtëpiv
Xhaferaj i përvishet Klosit: Dako i pari, të ndëshkohen përgjegjësit e viktimave të tërmetit në Durrës! Mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” u diskutua në lidhje me pasojat e tërmetit në Durrës. Gjatë diskutimit në studio
Xhaferaj: Qeveria të gjejë zgjidhje për Durrësin, boll më me propagandë (VIDEO) Dhjetra familje me banesa të dëmtuara në Durrës kanë mbetur jashtë edhe pse ka kaluar më shumë se një muaj nga ajo ditë.
Xhaferaj: Ju tregoj vendimin e vetem të qeverisë për Durrësin (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar rrëmujë të madhë në Durrës dhe Tirana. Banorë të shumtë kanë mbetur në qiell të hapu
INTERVISTA/ Xhaferaj: Kajmaku i Vorës konfirmoi se i ka ardhur fundi "qumështit të prishur" të Ramës Zbulimi i dënimit në Greqi të kryebashkiakut të zgjedhur të Vorës në 30 qershor është zhvillimi më i fundit skandaloz që
Rama e "shiti", një tjetër dosje në prokurori për Dakon: PD kërkon burg për tenderët Pak ditë më parë kryedemokrati i Durrësit Ferdinand Xhaferaj akuzoi publikisht ish-kryebashkiakun Dako për abuzime kolos
Durrësi në mes të sezonit turistik, Xhaferaj nxjerr fotot e mjerimit (FOTO LAJM) Durrësi është në mes të sezonit turistik, por ashtu si edhe vitet e mëparshme, rrugët dhe rrugicat e qytetit karakteriz
"Dako po zhduk gjurmët e krimit me zjarr": Xhaferaj, dyshime pas djegies së arkivës së bashkisë Durrës Flakët kanë përfshirë sot pjesën e arkivës së Bashkisë së Durrësit duke dëmtuar një numër të madh dokumentesh. Zjarri nd
"Bomba" në Durrës: Pjesëmarrje minimale në votime, dalin shifrat Qëndrat e votimit në Durrës janë thuajse bosh. Kështu u shpreh në një deklaratë për shtyp kreui PD-së së Durrësit Ferdin