999 rezultate për

xavi

Shoku më i mirë trondit Messin: Ronaldo qendron më lartë Në një deklaratë në vitin 2008, ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi, kishte thënë se Cristiano Ronaldo ndikon më shumë në
Messi zbulon Xavin e ri tek Barcelona Lionel Messi e ka gjetur Xavi Hernandesin e ri të Barcelonës. Gjatë një interviste në Catalunya Radio, Messi thotë se ës
Formacioni më i mirë i La Ligas, kush e zë vendin e Iniestas dhe Xavit? La Liga vazhdon të jetë kampionati më i fortë në botë, ku klubet e kësaj lige po dominojnë futbollin. Duke analizuar
Ky është goli fantastik i "Xavit" të ri të Barcelonës (VIDEO) Barcelona arriti të mundë skuadrën angleze të Tottenham vetëm me anë të penalltive (5-3). Rezultati i kohës së rregul
Xavi trajner i Barcelonës? "Në dhjetor vendoset gjithçka" Legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez po përfolet shumë se pasi të mbyllë karrierën e tij si futbollist të nis një avent
Xavi bie në kurth, përgjohet duke sharë Barcelonën dhe lavdëruar Realin (VIDEO) Një bisedë private e Xavi Hernandes pas fitores së Champions League nga Real Madridi është shpërndarë nëpër rrjetet soci
Xavi akuzon Barcelonën: Jeni në gjumë Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi së fundmi ka reaguar mbi gjëndjen aktuale të klubit të Barcelonës duke ju thënë se jan
Xavi rinovon kontratën me klubin arab Ish ylli i Barcelonës dhe Spanjës ka zgjedhur që të zgjasë kontratën edhe dy vite me skuadrën nga Katari, që i bie se ai
Casemiro i përgjigjet Xavit: Nuk kuptoj futbollin se nuk luaj për Barcelonën Duke folur në një konferencë për media para finales së Champions Leagues kundër Liverpoolit, Casemiro i është përgjigjur
Xavi, lavdëron Iniestan: Shembull unik Në prag të lamtumirës së fundit me Barcelonën, për mesfushorin Iniesta, koomplimentat dhe falenderimit kanë qënë të shum
Xavi nuk ka ndërmend të pensionohet nga futbolli i luajtur Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez, i pa prishur planet për t’u pensionuar dhe ka njoftuar se do ta
Xavi vazhdon të jetë i dashuruar me lojën e Guardiolas, por ka një dëshirë Legjenda e Barcelonës, Xavi ka folur pas fitores mbresëlënëse të titullit të Premier Leagues këtë fundjavë nga City. Xav
Xavi zbulon ndryshimin taktik në fitoren 6-2 të Barcelonës kundër Realit Mprehtësia e mendimit taktik e Pep Guardiolas është lavdëruar nga ish-kapiteni i Barcelonës, Xavi, i cili e ka zbuluar a
Xavi analizon ndeshjen Real - PSG, ja kush luajti më mirë Xavi Hernandez ka analizuar takimin mes Realit dhe PSG duke thënë se madrilenët luajtën shumë mirë kundrejt parisienëve
Xavi vlerëson Zidanen si një nga më të mirët në histori por lë jasht Ronaldon Ish-lojtari i Barcelones, Xavi ka deklaruar se Zinedine Zidane është një shembull që duhet ndjekur. “Të gjithë e kanë
Xavi kritikon Neymarin: Tani dukesh një lojtar i vogël Xavi është rikthyer të flasë për Neymarin duke thënë se ndihet i habitur me sjelljet e brazilianit tek Paris Saint Germa
Xavi e kap keq me Realin: Prodhojnë finte por jo futboll Ish-mjeshtri i mesfushës së Barcelonës, Xavi, ka kritikuar stilin e lojës të Real Madridit, ai beson se Realit i mungon
Xavi: Tifozët e Realit e urrejnë Piquen vetëm prej rivalitetit mes Barçës dhe Realit Xavi Hernandez, në një intervistë për emisionin “Minuto0”, ka folur për shumë aspekte të jetës së tij, për planet mbi të
Xavi del hapur: Ky lojtar është i ngjashëm me Messin Xavi e ka krahasuar belgun Kevin de Bruyne me Lionel Messi. Ai ka theksuar se ka ndikimin e njëjtë te Manchester Cityt s
Xavi hedh poshtë fjalët e Ronaldos si më i miri në histori:E kam parë nga afër Messin Ish-mesfushori katalanas, Xavi, thotë se nuk ka dyshime për suprioritetin e Messit ndaj CR7 edhe pse ky i fundit e baraz