999 rezultate për

wuhan

Kina urdhëron testimin e acideve nukleike të popullatës në Wuhan Në qytetin Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit në të gjithë botën, do të bëhet një test masiv dhjetë ditor i ac
Koronavirusi dyshohet se u përhap në Olimpiadën Ushtarake të Wuhanit në tetor, ishin edhe atletët nga Shqipëria Mediat italiane ngrenë dyshimet se dhjetëra sportistë që morën pjesë në Olimpiadën Ushtarake të zhvilluar në tetor të vi
OBSH zbardh të vërtetën e laboratorit në Wuhan nga ku shpërtheu koronavirusi Organizata Botërore e Shëndetit tha të hënën se Uashingtoni nuk kishte ofruar prova për të mbështetur pretendimet “speku
Mike Pompeo nuk i ndahet Kinës: Nxorri virusin nga laboratori në Wuhan Akuzat e SHBA-së kundrejt Kinës në lidhje me daljen e COVID-19 nga laboratori Kinez, vazhdojnë të trumbetohen me këmbëng
Kina fshin fotot, por ato dalin në publik: Virologët e Wuhanit pa asnjë masë sigurie Disa foto, ku shiheshin masa të ulëta sigurie në laboratorin e Wuhanit, janë fshirë nga faqja e internetit të institutit
Ka punuar në laboratorin e Wuhanit, fituesi i NOBELIT: Koronavirusin e krijoi Kina Profesori japonez i Fiziologjisë, Tasuku Honjo, fitues i çmimit NOBEL ka deklaruar se Covid-9, nuk ka ardhur nga kafshët
COVID 19 lindi në Wuhan? Ambasadori kinez në Tiranë ngre pikëpyetjen e fortë Ambasadori kinez në Shqipëri, Zhou Ding, ka folur sot për ''Real Story'', lidhur me akuzat se koronavirusi është krijuar
Publikohen pamjet e rralla, ky është laboratori në Wuhan ku dyshohet se doli Covid-19 Janë bërë publike disa pamje të rralla nga brenda laboratorit në Wuhan nga ku dyshohet se rrodhi koronavirusi. Sipas
Mbi 735 mijë të prekur e 39 mijë viktima, Nju Jork shteti më i prekur Në SHBA numri i personave të prekur nga COVID-19 arriti të dielën në mbi 735,197 ndërsa kanë humbur jetën më shumë se 39
Dyshohet të jetë vatra e shpërthimit të COVID 19, reagon drejtori i laboratorit kinez Dyshimet se COVID 19 lindi në laboratorn kinez në Whan janë të shumta. Lidhur me të gjitha akuzat e ngritura, ka reaguar
Mbi 1500 lloje virusesh, pamje shokuese nga laboratori që mendohet të ketë infektuar botën (FOTO LAJM) Shumë teori hedhin dyshime se koronavirusi lindin në një laborator në Kinë dhe kur bie fjala për të gjetur një pëgjegjës
Pas disa muajsh futbollistët e Wuhanit kthehen në qytetin e tyre Skuadra e Wuhan Zall më në fund janë rikthyer në shtëpi pas tre muajsh. Wuhan ishte epiqendra nga ku shpërtheu korona
Ekspertët britanikë: Koronavirusi mund te ketë qarkulluar që në mes të shtatorit Koronavirusi mund të ketë filluar të përhapet qysh në mes të shtatorit dhe Wuhan mund të mos ketë qenë aty ku filloi pan
Fox News nxjerr provat: Koronavirusi doli nga laboratori në Wuhan, cili ishte qëllimi i Kinës Televizioni i njohur amerikan Fox News në një artikull që e konsideron ekskluziv, shkruan se ka besim në rritje se shpër
Çfarë po ndodh në Kinë, rritet numri i viktimave në Wuhan Ditën e sotme numri i vdekjeve në Kinë u rrit në më shumë se 4600. Kjo për shkak se në Wuhan, qyteti ku filloi epidem
Covid-19 një përgjegjësi njerëzore? Nuk ndalen teoritë konspirative Akoma nuk është harruar teoria konspirative se Covid është një përgjegjësi njerëzore. “Para dy vjetesh zhvilloheshin
Burimi i COVID-19, kinezët rihapin tregun famëkeq të Wuhan (FOTO LAJM) Deri më sot, shkencëtarët kanë dalë në një zë duke deklaruar se COVID-19 është një virus i prodhuar në natyrë, biologjik
Shpëtoi Kinën nga koronavirusi, mjeku bën deklaratën e fortë Mjeku kinez, Wang Xinghuan, që ishte dhe drejtori i spitalit në Wuhan, ka bërë një deklaratë shokuese për të gjithë botë
Hapet totalisht Wuhani, njerëzit i rikthehen përqafimeve mes lotëve (FOTO LAJM) Pas 76 ditësh në izolim, epiqendra e Koronavidusit, Wuhani ka dalë nga izolimi. Njerëzit i janë kthyer jetës normale, ta
Lindi në Wuhan, OKB kërkon ndalim e tregjeve me kafshë të egra pas pandemisë së COVID-19 Koronavirusi, COVID-19 ka pushtuar botën duke shkaktuar mijëra viktima në të gjithë botën. Sipas studimeve zyrtare t