999 rezultate për

world

9 vjeçari fiton 29 milionë dollarë nga YouTube, bëhet më i paguari këtë vit Një nëntë vjeçar ka fituar afër 30 milionë dollarë nga videot e tij në YouTube, duke mbajtur kështu titullin e njeriut m
Shkak pandemia, FIFA shtyn Botërorin e klubeve Botërori i Klubeve i cili ishte në program në dhjetor është shtyrë nga FIFA për shkak të pandemisë Covid-18. Qeveria e F
Ish-Miss Bota infektohet me COVID-19, e gjithë familja në karantinë (FOTO LAJM) Pas vizitës në spital, superylli i Bollywood-it Aishwarya Rai ka rezultuar pozitive në testin për koronavirusin, një dit
Enigma e Masonëve dhe e Iluminatit! Rreth viteve 100-të një profesor i moshuar dhe i mençur i shërbimeve sekrete të pleqve të Zionit, hipur në një kalë tran
Shtyhet për në qershor Kupa Botërore e Dijes (The World Scholar's Cup - WSC) ShMP “Jahja Kemal” do të presë Kupën Botërore e Dijes për here të tretë. Këtë vit konkursi do të zhvillohet nga 4 deri m
I mbijetoi kancerit, koronavirusi i merr jetën të riut (FOTO LAJM) Një 34-vjeçar, që mbijetoi nga kanceri, ka vdekur nga koronavirusi vetëm dy javë pasi vizitoi “Disney World” dhe studiot
U shkurorëzua se ishte nënë, Miss Ukraina padit Miss World (FOTO LAJM) Miss Ukraine që u shpall Miss World dhe që u detyrua të heqë dorë nga titulli po padit kompeticionin për diskriminim.
U shpall Miss Bota, bukuroshja shkurorëzohet pasi merret vesh e vërteta Miss Ukraine që u shpall Miss World dhe që u detyrua të heqë dorë nga titulli po padit kompeticionin për diskriminim.
Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
VOA: Pjesa dërrmuese e rinisë në Tiranë ndjehet e papërfaqësuar nga politika aktuale Në Tiranë, u zhvillua sot një konferencë ballkanike për rininë. Organizata humanitare World Vision publikoi të dhënat e
Messi tregon se kush është kritiku i tij më i ashpër Leo Messi ka zbuluar në një intervistë për revistën “World Soccer” se kush është kritiku i tij më i madh.
Ish-Miss World Albania, i futet gazetarisë sportive Joana Grabolli është bukuroshja që vitin e kaluar u shpall "Miss World Albania". Suksesin prej hireve që i ka falur naty
Mos e besoni po deshët por Miss Spanja dikur ka qënë djalë (FOTO LAJM) Gjatë kompeticionit të bukurisë në Spanjë, "Miss World Spanja", të gjithë janë habitur kur çmimin e parë dhe kurorën e m
Sukses i padiskutueshëm! Publikohet kënga e Era Istrefit për FIFA World Cup (VIDEO) "Live it up", kënga e FIFA World Cup është publikuar sot në Youtube. Ky himn ka një domethënie të madhe për Shqipërin
Kush është Iluminati? Illuminati, ose më saktë "Rendi i Illuminati" , ishte emri i një shoqërie sekrete Bavareze të shekullit të tetëmbëdhjetë
Presidenti Thaçi për World Street Journal: Kosova është mrekullia e vogël e Evropës Në një shkrim autorial për gazetën prestigjioze amerikane, “The Wall Street Journal”, në prag të shënimit të dhjetëvjeto
Messi flet për marrëdhëniet me Ronaldon: Nuk jemi miq Messi, gjatë një interviste të fundit për revistën World Soccer Magazine, u pyet nëse ai ishte i afërt me rivalit të tij
Fustani i nusërisë hyn në rekordet Guinness Vello më e gjatë në botë është rekord zyrtar i Guinness World Record. Fustani i nusërisë është 8,095.40 metra dhe ësh
Modelja shqiptare triumfon në “Best Model of the World 2017” Modelja shkodrane Margaret Shllaku ka qenë pjesmarrëse në konkursin “Best Model of the World 2017” ku ka triumfuar me nj
Vajza më e bukur në botë, ju prezantojmë me "Miss World 2017" (FOTO LAJM) Vajza më e bukur në botë është zgjedhur Manushi Chhillar, përfaqësuesja e Indisë. Ajo ka arritur të rrëmbejë kurorën e