999 rezultate për

wollfarth

Berisha pret ne takim lamtumire ambasadorin e OSBE ne Tiranë Kryeministri Berisha priti sot, në një takim lamtumire, ambasadorin e OSBE ne Tiranë, zotin Eugen Wollfarth, me rastin e
Miratimi i tre ligjeve hap rrugën e reformave Kreu i prezences se OSBE-se, ambasadori Eugen Wollfarth ka vlerësuar miratimin e tre ligjeve të vëna si kusht nga Bashki
Wollfarth: Plotësimi i KQZ, kryeaxhenda e partive politike Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth deklaroi sot se plotësimi i vendeve vakante në Komisionin Qendror të Zgj
Wollfarth rafting në kanionet e Osumit (FOTO-LAJM) Një nga eksperiencat më të bukura e ka cilësuar ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen wolfarth, vizitën e tij në kanioni
Wollfarth: KQZ nuk ka besueshmëri maksimale Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth, në "Bugajski Hour" adresoi ndaj politikanëve shqiptarë thirrjen që më 23
Situata në KQZ, Wollfarth: Palët të dialogojnë Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth i bëri sot apel politikës të dialogojë për të zhbllokuar situatën
Sequi-Wollfarth: Politika të fitojë besimin e votuesve Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth i bëri sot thirrje partive politike për dialog ndërsa Partisë Socialiste
Lirimi i anëtarit të LSI nga KQZ, Wollfarth: Në proces sqarimi baza ligjore Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth nga qyteti i Beratit kërkoi sot që mes partive të ketë dialog të h
Lirimi i anëtarit të LSI nga KQZ, Wollfarth kërkon sqarim mbi bazën ligjore Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth pritet të kërkojë sqarim në lidhje me vendimin e Komisonit të Lig
Wollfarth dhe Sequi kërkojnë respektimin e të drejtave të romëve Në kuadër të ditës ndëërkombëtare të romëve, ambasadori i BE-së Ettore Sequi dhe ai i OSBE-së Eugen Wollfarth vizituan s
Wollfarth: KQZ po punon mirë por nën presion politik Ambasadori i OSBE në Tiranë Eugen Wollfarth vlerësoi sot punën që po bën KQZ. Në një prononcim për mediat, ai u shpreh s
Votimi për 16-vjeçarët, Wollfarth: Jo në zgjedhjet e 23 qershorit Ndryshimi ligjor i propozuar nga kryeministri Berisha në lidhje me uljen e moshës së votimit kërkon kohë dhe mund të rea
21 janari, Wollfarth: Vendimi mund të apelohet Ambasadori i OSBE-së, Eugen Wollfarth premtoi sot mbështetje ndaj Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për përgatitjen e zgj
Wollfarth: Vullneti politik, i nevojshëm për të rritur numrin e grave në udhëheqje Fuqizimi i politikaneve shqiptare për të garuar për pozicione drejtuese në zgjedhjet parlamentare të 2013-s është synimi
Lufta kundër krimit të organizuar, Wollfarth takim me kryeprokurorin Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, u takua sot me Prokurorin e Përgjithshëm, Adria
Wollfarth: Jo politizim të administratës zgjedhore Shefi i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth në një intervistë për Deustche Welle komenton dinamikën e aktua
2-vjetori i “21 Janarit”, Wollfarth: Drejtësia, jashtë ndikimeve politike Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Eugen Wollfarth ka kërkuar vendosjen e drejtësisë për 21 janarin. Në një
Procesi zgjedhor, Wollfarth takon Vëzhguesit Vendorë Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth tha sot se pjesëmarrja aktive e shoqërisë civile në procesin zgj
Kreu i Prezencës së OSBE-së uron shqiptarët për 100-vjetorin Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth ka uruar sot të gjithë shqiptarët me rastin e 100-vjetorit të Pa
Cështja e Fierit, Wollfarth "nuk mban anën e asnjërit" Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Eugen Wollfarth nga Fieri është shprehur sot se ai është për shtetin e se drejtes, res