999 rezultate për

wimbledon

EMRI/ Vodhi mbi 1 milion paund, shqiptari duhet të paguaj vetëm 1 cent! Një hajdut “mendjehollë”, i cili kishte në shënjestër shtëpitë e njerëzve të famshëm u urdhërua të shlyente vetëm 1 £. A
Për herë të parë pas Luftës së Dytë Botërore anulohet Wimbledon Wimbledon do të jetë ngjarja e radhës sportive që do të anulohet për shkak të koronavirusit. Njëri nga turnetë më të
Fantastike, Halep mposht Serena Williams në finale dhe fiton Wimbledonin (VIDEO) Tenistja e re Simona Halep është fituese e turneut të Wimbledon, pasi ka mposhtur në finalen e sotme amerikanen legjenda
Harroni Murataj, ky shqiptar bën namin në Angli duke grabitur Një hajdut i akuzuar për vjedhjen e stolive me vlerën e më shumë se 500 mijë paundëve ka dalë sot përpara gjykatës në Br
Novak Djokovic në finale të Wimbledon Novak Djokovic është vetëm një ndeshje larg titullit të tij të parë grand slam që prej vitit 2916, pas fitores epike në
Tottenahm fiton lehtësisht ndaj Wimbledonit dhe kualifikohet në faqën tjetër të FA Cup Tottenham Hotspur ka mposhtur sot Wimbleton në turin e tretë të FA Cup me shifrat e pastra 3-0 në "Wembley". Golat p
Super Murrey, triumfon sërish në Wimbledon Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Andy Marry kishte mundësinë e artë për të triumfuar në shtypin e tij në turneun e Wimb
Serena Williams bëhet mbretëreshë për herë të 7-të në Wimbledon Serena Williams fitoi për herë të shtatë turneun e Wimbledon duke mundur në finale Angelique Kerber pas 1 orë e 23 minut
Ja si vallëzojnë kampionët e Wimbledon-it (VIDEO) Kampionët e rinj të Wimbledonit, në të dy kategoritë, Serena Williams dhe Novak Djokovic, pas suksesit në këtë turne të
Serena triumfon në Wimbledon, Muguruza shpërthen në lot (FOTO LAJM) Serena Williams nuk ka rivale në Wimbledon. Tenistja e njohur është shpallur sërish kampione pasi ka mposhtur në finalen
Çiftet Fabregas dhe Beckham, në finalen e Wimbledon (FOTO LAJM) Blerja më e re e Chelsea-t Cesc Fabregas është fotografuar duke ndjekur finalen e madhe të Wibledon mes Roger Federer dh
Anulon dasmën për turin e Wimbledon-it, ndryshojnë planet për Djokovic Në çastet e fundit, Novak Djokovic ka ndëruar mëndje, duke anuluar dasmën për turin e Wimbledon-it, ndonëse kishte bërë
Përmbysja e madhe: nga 0-2 në 3-2 në 120 sekonda (VIDEO) Kjo që po shihni më sipër mund t'iu duket surreale por është mëse e vërtetë. Një përmbysje e madhe në vetëm 127 sekonda:
Kampionia e Wimbledon le tenisin mes lotëve (VIDEO-FOTO) Fituesja e edicionit të fundit të Wimbledon, Marion Bartoli, deklaroi tërheqjen surprizë nga tenisi. E eliminuar në raun
Në Wimbledon paradë yjesh (FOTO-LAJM) Shumë personazhe të njohura në finalen mes Andy Murrayt dhe tenistit serb Novak Djokovic. Në këtë ndeshje të fituar nga
Andy Murray fitues i finales së Wimbledon Tenisti britanik Andy Murray plotësoi jo vetëm dëshirën e tij të madhe për t'u bërë kampion i turneut më të vjetër dhe m
“Trofeu” më i çmuar i Djokoviç (FOTO LAJM) Me eliminimin e bujshëm të Roger Federer dhe Rafael Nadal që në dy raundet e para të Wimbledon, tenisti serb Novak Djoko
Wimbledon, bukuroshet e tenisit sfidojnë njëra-tjetrën (FOTO LAJM) Nga Maria Sharapova te Serena Williams, për të kaluar më pas te Ivanovip dhe Azarenka. Në vigjilje të turneut më të fams
United, fitore për të mbajtur hapin e City-t Manchester United nuk i lejohet një gabim sot në “Old Trafford” përballë Stoke City nëse kërkon që të ruajë hapin e riva
Momentet më zbavitëse të Wimbledon 2011 (VIDEO) Në rast se nuk e keni parë turneun e tenisit Wimbledon për vitin 2011, videoja më poshtë tregon atë që keni humbur. /alb