999 rezultate për

vuvuzela

Pak minuta para protestës, policia bllokon flamujt, pankartat dhe vuvuzelat Partia Demokratike njofton se pak para nisjes së protestës policia u ka bllokuar flamujt, pankartat dhe vuvuzelat. Si
Edhe sonte me protesta kundër Ivanovit Nuk po ndalen protestat në vend kundër vendimit t1% marrë nga ana e Ivanovit. Edhe sonte duke nisur qysh nga ora 18.0
Ja instrumenti që do të përdoret në Brazil 2014 (VIDEO) A ju kujtohet Vuvuzela? Për fat të mirë, gjatë botërorit Brazil 2014 nuk do të jenë më shqetësuese për veshët e futbolld
Euro 2012, UEFA ndalon vuvuzelat (VIDEO) Një nga gjërat e rralla e të veçanta të Kupës së Botës "Afrika e Jugut 2010" janë vuvuzelat karakteristike afrikane, bor
Vazhdojnë festimet nga tifozët e Zambias Pas fitores më Bregun e Fildishtë tifozët e Zambias nuk kanë reshtur së festuari gjatë natës këtë fitore hisorike për kë
UEFA nuk lejon vuvuzelat në ligat evropiane Për shkak të zhurmës së madhe, Federata Evropiane e Futbollit e ka ndaluar të mërkurën futjen e vuvuzelave në stadiumet
Futet në fjalorin e Oksfordit Trumbeta simbol i Kupës së Botës 2010, vuvuzela, ëshë bërë objekt studimi edhe në universitetin prestigjoz të Oksfordit.
Arsenali dhe Totenhami ndalojne vuvuzelat Dy skuadrat angleze, Arsenal dhe Totenham Hotspur, kanë vendosur të ndalojnë përdorimin e trumbetave
Tani Kina prodhon edhe Vuvuzela Fabrika kineze që prodhon vuvuzela u desh ta rrisë prodhimtarinë për t’i plotësuar kërkesat e shumta gjatë Botërorit 201
Vuvuzelat, më shumë bezdisje sesa argëtim nga Rexhep Hasani Tashmë kemi lënë prapa tetë ditët e para të kampionatit botëror të futbollit ”Afrika e Jugut 2010”,
Vuvuzela na çmendi! Deri me 11 qershor të këtij viti, ditën kur filloi kampionati botëror Afrika e Jugut 2010, gati askush nga ne nuk kishte
Vuvuzela na cmendi! Deri me 11 qershor të këtij viti, ditën kur filloi kampionati botëror Afrika e Jugut 2010, gati asku