999 rezultate për

vucic

Varianti i ri i koronavirusit mbërrin edhe në Serbi, si është situata Varianti i ri i koronavirusit ka mbërritur edhe në Serbi. Kjo u bë e ditur nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, i c
"Na pret vit i vështirë", Vuçiç: Do të na bëjnë presion të njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Serbinë e pret një periudhë e vështirë për sa i takon çështjes s
Haradinaj-Vuçiçit: Njihni pavarësinë e Kosovës ose bashkohemi me Shqipërinë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cil
Haradinaj foli për "Shqipërinë e Madhe", acarohet Vuçiç “Haradinaj është njeri i rrezikshëm dhe ‘Shqipëria e Madhe’ do të ishte një kërcënim për të gjithë”, ky ka qenë reagimi
Vuçiç ashpërson tonet: Nëse Kosova pranon anëtarësimin në organizata kombëtare, e presin befasi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar ‘befasi’ nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërk
"Hetime serioze në lidhje me përgjimin e Vuçiç", ministri serb: Po kontrollohen të gjitha pretendimet Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Aleksandar Vullin, deklaroi se po zhvillohet një hetim serioz për rastin e për
Përgjohet Aleksandër Vuçiç, alarmohen autoritete serbe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar se ai ishte përgjuar për një vit e gjysmë. Në një intervistë për “
Rusia i jep krah Serbisë për t'u futur mes shqiptarëve: Vuçiç do t'u sigurojë vaksinën! Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia do të vazhdojë të kujdeset për “popullin e saj në Kosovë” dhe
Djali i Vuçiç viziton Kosovën Danilo Vuçiç, djali i Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ishte së fundmi në Kosovë. Ai ka vizituar komunitetin ser
Presidenti Vuçiç dhe familja e tij kërcënohen me jetë Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe familja e tij janë kërcënuar nga një person i paidentifikuar. Sipas mediave serb
DW: Grindjet e Hotit dhe Vuçiç në distancë Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç shkëmbyen replika në distancë rreth fazë
Vuçiç: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit për Punë të Jashtme të Dhomës
Publikohet harta e Serbisë pa Kosovën, plas sherri në Beograd Një televizion serb ka publikuar një hartë të vendit, ku Kosova paraqitet jashtë territorit të saj, siç ndodh në të gjit
Provokon Vuçiç në ditën e pavarësisë, nxjerr tanket shumë afër Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj R
Kërcënimet për luftë, Hoti i përgjigjet Vuçiçit Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas deklaratave së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili përmendi n
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Vuçiç nuk lejohet të hyjë në Kosovë Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç i është refuzuar kërkesa dërguar institucioneve të Kosovës për një vizitë atje. La
Vuçiç kërkon leje që të vizitojë sot Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të rea
"Të shoh nga shënjestra e snajperit", kërcënohet me jetë presidenti Vuçiç Një 30-vjeçar u arrestua nga pjesëtarët e Agjencisë serbe të Informacionit dhe Sigurisë (BIA), në bashkëpunim me Prokuro
Vuçiç: Demokratët konfiskuan Kosovën, të gjithë e kuptuan mirë atë që thashë për konfliktin e ngrirë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se të gjithë e kuptuan mirë, si në Perëndim ashtu edhe në Kosovë, atë q