999 rezultate për

votimit

Identifikim dhe votim elektronik, zbardhen propozimet e opozitës për Refomën Zgjedhore Përfaqësuesit e opozitës kanë propozuar sot disa rekomandime në tryezën e Reformës Zgjedhore. Ata propozojnë indentifiki
VENDIMI/ KQZ vendos të asgjësojë fletët e votimit të 30 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të asgjësojë fletët e votimit të përdorur më 30 qershor të vitit të
Ruçi pajis deputetët me tableta, 8.4 mln për sistemin e votimit Përveç pagava të larta dhe benefiteve që ofron statusi i deputetit, këta të fundit kanë edhe të gjitha lehtësisë për të
Të enjten Kuvendi voton kryeprokurorin e ri Të enjten kuvendi do të votojë kryeprokurorin e ri të republikës. Në seancën plenare të datës 5 dhjetor, në rendin
U helmuan gjatë numërimit, shihni si po numërohen në Kosovë votat nga Serbia (FOTO LAJM) Pas helmimit, zyrtarët e KQZ-së kanë rinisur procesin e shqyrtimit dhe vlerësimit të fletëve të votimit të nisura nga Se
KQZ vendos për rinumërimin e më shumë se 300 qendrave të votimit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së mbajtur sot ka vendosur sot që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 ve
DnV publikon rezultatet preliminare për 95% e të gjitha qendrave të votimit Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit
Mbyllen qendrat e votimit në Kosovë Në ora 19:00 përfundon koha e rregullt për procesin e votimit në zgjedhjet e jashtëzakonshme që po mbahen sot në Kosovë.
Ndalohen 20 persona që cenuan në mënyra të ndryshme procesin zgjedhor Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se deri tani janë ndaluar 20 persona për vepra të ndryshme, të cilët kanë cënuar me pro
U mundësohet votimi edhe pacientëve në Spitalin e Shtimes Kutitë e votimit bashkë me materialet tjera të nevojshme janë dërguar në spitalin psikiatrik të Shtimes. Komisioni Ko
Flasin qytetarët: Do votoj për Vetëvendosjen se ende s'e ka provu gjellën (VIDEO) Kosova mban sot zgjedhjet e parakohshme, nga ku do të dalë dhe kryeministri i ri i vendit. Në disa intervista të shkurtr
PEJË/ Humb jetën një person, u gjet i shtrirë afër një qendre të votimit Një person është gjetur i shtrirë jashtë qendrës së votimit në shkollën Fillore ‘Xhamil Hada’, të Pejës. Ai është dërgua
Politikanja serbe pas votimit: T'i japim fund dhunës së Beogradit Nw zgjedhjet e Kosovës ka votuar edhe Rada Trajkoviç e cila ka dhënë një intervistë për Top Channel pas votimit. “Sot
Babai gjen për të 12-in vit radhazi emrin e djalit të ndjerë në listën e votimit: Turp! Mos luani me kufoma Një rast i çuditshëm ka ndodhur gjatë procesit të zgjedhjeve sot në Komunën e Prishtinës, ku një i moshuar ka dalë i mër
Flet zëdhënësi i KQZ-së: Të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një konferencë për media ka bërë të ditur se të gjitha qendrat e votimit janë hapur
Shënohet incidenti i parë në zgjedhjet Në të gjithat e Kosovës janë hapur me kohë vendvotimet për të gjithë qytetarët. Vendvotimet janë hapur me kohë dhe nu
KQZ’ja tregon si të votohet hap pas hapi Kosovarët nesër do t’i drejtohen kutive të votimit për të dhënë votën e tyre për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.
"1200 vota më shumë në kuti", PD Roskovec kallëzon komisionerët e PS-së (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka paditur anëtarët e Komisionit të Zgjedhjeve, komisionerët dhe numëruesit e Partisë Socialiste në
30 Qershori në Lezhë, PD padit komisionerët Partia Demokratike ka hedhur në gjyq komisionerët dhe numëruesit e zgjedhje të 30 qershorit në Lezhë. Padia e PD ë
"Në Shkodër është votuar me fletë votimi false", reagon KQZ-ja Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike, se në Shkodër është votuar me fletë votimi