E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

vokrri

32 vite më parë, kur Fadil Vokrri luantë kundër Anglisë (VIDEO) Në stadiumin e Crvena Zvezdas në Beograd, më 11 nëntor të vitit 1987, Fadil Vokrri e kishte zhvilluar ndeshjen e tij të
BBC: Rritja e futbollit të Kosovës falë të shkëlqyerit, Fadil Vokrri Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur kryekëput falë
Meta dhe Haradinaj takohen në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ndeshja e çmendur mes Kosovës dhe Çekisë në stadiumin Fadil Fokrri (që u fitua nga dardanët) ka bërë bashkë presidentë e
Në pranga 8 shtetas çekë, po planifikonin të ngjitnin flamurin "Kosova është Serbi" në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas të Çekisë të cilët kishin planifikuar që nesër gjatë ndeshjes futbollistike Ko
Kosovë-Çeki, biletat "avullojnë" për 15 minuta Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur për ndeshjen Kosova – Çekia. Gjatë ditës së sotme u hodhën në shitje
"The Sun" shkruan për Xhakën dhe tifozin që ia puthi këmbët Granit Xhakës ia puthën këmbët në ndeshjen humanitare që u zhvillua më 15 qershor në stadiumin Fadil Vokrri në Prishtinë
"Paqe" në ndeshjen e bamirësisë Xhaka vs Rashica në "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ka përfunduar përballja bamirëse në mes të skuadrës së Granit Xhakës dhe asaj të Milot Rashicës, e quajtur ndryshe edhe
Prezantohet projekti i Stadiumit Kombëtar të Kosovës, i pranishëm dhe Rashica (VIDEO) Në ambientet e Muzeut Kombëtar të Kosovës është bërë prezantimi i projektit të Stadiumit Kombëtar të Kosovës i cili do t
Turqit nuk pranojnë humbjen dhe pretendojnë se janë goditur në Kosovë (VIDEO) Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në sta
Nga Bullgaria, Kosova nderon legjendën Vokrri Nga Sofja ku ndodhet në prag të ndeshjes kualifikuese për EURO ndaj Bullgarisë, ekipi kombëtar i Kosovës e ka nderuar le
Zbulohet pllaka përkujtimore te varri i legjendës, Fadil Vokrri (FOTO LAJM) Zyrtarë të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e kanë zbuluar një pllakë përkujtimore te varri i legjendës së futbol
Mbesa e Fadil Vokrrit, ylli i mbrëmjes së maturës (FOTO LAJM) E. Vokrri është mbesa e legjendës së futbollit shqiptar Fadil Vokrri. Ditë më parë ajo kishte maturën, ku kishte zgje
Ky pritet të jetë formacioni Kosovës në ndeshjen me Bullgarinë (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe disa orë deri te ndeshja mes Kosovës e Bullgarisë, e cila do të zhvillohet në stadiumin "Fadil Vokrri"
Kombëtaren e Kosovës e viziton edhe Kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhënë përkrahje ekipit kombëtar të vendit në prag të ndeshjeve të rëndësis
Publikohet kënga për Kombëtaren e Kosovës (VIDEO) Është prezantuar kënga për Kombëtaren e Kosovës në eliminatoret për "Euro 2020". Kjo këngë e realizuar nga "RRecords"
Lorik Cana nderon legjendën Fadil Vokrri Ish-kapiteni legjendar i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka marrë pjesë në Turneun Memorial Fadil Vokrri, që u mba
Qeveria e Kosovës shpërblen Fadil Vokrrin me statusin e ‘Qytetarit me Merita të Veçanta’ Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës, pas propozimit të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka m
Cana: Urime Kosovës për fitoren ndaj Azerbajxhanit Lorik Cana konsiderohet si një ndër futbollistët më të mirë shqiptar. Ai ka përcjell për së afërmi ecurinë e përfaqës
Legjenda Fadil Vokrri kishte parashikuar gjithçka mbi triumfin e Kosovës Ish-presidenti i ndjerë i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, e kishte parashikuar saktë se fituesi i
Liga në Kombeve, Kosova siguron fazën Play Off Kosova dje në mbrë mje shkatërroi 4-0 Azerbaxhanin në stadimin Fadil Vokrri, duke siguruar dhe kalimin në fazë n Pla