999 rezultate për

vlorĂ

U kthye nga Italia bashkë me bashkëshortin, gruaja nga Vlora rezulton pozitive nga COVID 19 Ditën e sotme, autoritetet konfirmuan 146 të prekur nga koronavirusi në vend, pesë prej të cilëve humbën betejën me jetë
Familja nga Vlora e dyshuar me koronavirus: Kemi bërë testin, nuk kemi përgjigje! Mbrëmjen e djeshme u transponuan drejt Tiranës një familje nga Vlora e cila dyshohet se është infektuar me koronavirus.
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Epike! Qytetari: Jam nga Vlora, nuk me zë koronavirusi! (VIDEO) Ethet e koronavirusit po ndihen edhe në vendin tonë pavarësisht se ende nuk ka asnjë rast të infektuar. Të shumtë j
Presidenti Thaçi heq përgjegjësinë nga vetja: "Kërkojini llogari ambasadores Çitaku Edhe pse ishte Presidenti Thaçi ishte i pari që e bëri publik lajmin se Xhamajka kishte njohur pavarësinë e Kosovës, ai
Pacolli: Vlora Çitaku duhet të shkarkohet nëse e dha ajo lajmin për njohjen nga Xhamajka Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka reaguar pas demantimit që Ministria e Punëve të Jashtme të Xhamajkë
Me mbiemër të ndërruar dhe të dënuar në Itali për trafiqe, kush janë dy vëllezërit nga Vlora Janë bërë publikë dy emrat e rinj të listës së zezë të OFL. Këtë herë agjentja e OFL-së bëri me dije se kërkesa për t
Të dy nga Vlora dhe të dënuar për trafiqe, OFL shenjestron dy "të fortët" e radhës Janë bërë publikë dy emrat e rinj të listës së zezë të OFL. Këtë herë agjentja e OFL-së bëri me dije se kërkesa për t
Blindohet Vlora e Saranda, kontrolle për kapjen e personave të rrezikshëm Efektivë të maskuar të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, në bashkëpunim me agjentë të antidrogës, po ushtrojnë prej dy d
Sekuestrohen 150 kg kanabis në Gjirokastër, arrestohen 6 persona mes tyre edhe një femër Aksioni anti drogë i Policisë së Gjirokastrës i zhvilluar mbrëmjen e djeshme ka çuar në pranga disa persona. Gjatë opera
Deti nxjerr 3 trupa të pajetë në Itali, a u përkasin shqiptarëve nga Vlora? Tre trupa të pajetë janë gjetur në bregdetin italian në Termini Imerese. Mësohet se të tre janë të gjinisë mashkullor
Të palexuara më parë, këngë erotike popullore të Rugovës (FOTO LAJM) Me rastin e festave të fundvitit, në ambientet e “Menza Ramis Sadiku” u bë promovimi i këngëve popullore erotike të Koso
E lavdëroi Rama live, kush është Luani nga Vlora që me ekipin e tij shpëtuan shumë jetë (VIDEO) Gjatë një prej daljeve të tij publike mbrëmjen e djeshme, kryeministri Rama tha se pavarësisht mungesave të logjistikë,
Reshjet e pandërprera, përmbytet Vlora (VIDEO) Rreshjet e pandërpreara të shiut orët e fundit në qytetin e Vlorës kanë krijuar probleme në disa akse rrugore. Disa pre
Vlora dhe Shkodra janë qarqet më të rrezikuara në krimi në Shqipëri Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi
Vlora Çitaku: Serbia ma vodhi certifikatën e lindjes Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas publikimit të certifikatës së lind
Blindohet Vlora, pritet kapja e 10 personave të rrezikshëm Ditën e sotme Policia ka ndaluar shtetasin Tesilvan Basho dhe vëllain e tij Stalino Basho në Selenicë të Vlorës. Menj
Dy motrat nga Vlora zihen live në emision: Jazëk të qoftë ty dhe turp… Valentina dhe Drita, dy motra nga Vlora, ishin sot në rubrikën “Shihemi në gjyq” të programit “E Diela Shqiptare”, në Tv
DW zbardh detaje: Operacioni sekret i Kosovës për t'i kthyer njerëzit e vet nga Siria Në veri të Sirisë kanë mbetur me mijëra ish-luftëtarë të IS nga vendet e huaja. Gati asnjë vend nuk do t'i pranojë ata.
Porosi nga Vlora: Policia zbardh eliminimin e Santiagos 8 persona janë shpallur në kërkim nga Policia të akuzuar për vrasjen e 26-vjeçarit Santiago Malko. Për identifikimin