999 rezultate për

vjosa

COVID-19, qeveria del kundër projektit që propozoi Vjosa Osmani Qeveria e Kosovës nuk e ka përkrahur Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Përhapjes së Covid 19. Përkundër s
Vjosa Osmani kërkon përjashtimin e anëtarëve nga Lista serbe Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Listës Serbe që janë pjesë e Qeverisë
Zvarritet projektligji për pandeminë në Kosovë, shkak inatet politike Puro politik po konsiderohet mungesa e shqyrtimit të projektligjit për pandeminë nga Qeveria Hoti. Ndonëse ka rreth një
Vjosa Osmani kërcënohet me jetë, denoncimi shkon në polici Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është kërcënuar me jetë nëpërmjet rrjetit social Tëitter. Një kërcënim
E shkarkuan, Vjosa Osmani kërkon të shohë votat e atyre që votuan (FOTO LAJM) Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka kërkuar nga Kryesia e LDK-së rezultatet e shkarkimit të saj nga pozita e nënkryet
LDK e shkarkoi, Albini e mirëpret Vjosën te Vetëvendosja Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 70 vota pro vendosi mbrëmë shkarkimin e Vjosa Osmanit nga po
"Ulesha tek shkallët dhe prisja duke qarë", historia e dhimbshme e 17-vjeçares Nuk ka qenë e lehtë për 17-vjeçaren Vjosana që të rritej pa të ëmën, ndërsa tregon se më së shumti është rritur nga gjys
Vjosa Osmani shkarkohet nga posti i nënkryetares së LDK Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), shkarkoi nga çdo post në parti zëvendës kryetaren e LDK-së dhe kryetaren e parlament
Propozimi për shkarkimin e Osmanit shkakton përplasje brenda LDK-së Një letër e inicuar nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa për Këshillin e Përgjithshëm, e ku në të kërkohet shkarkimi i Vjo
Isa Mustafa kërkon shkarkimin e Vjosa Osmanit nga postet e LDK Në letrën e Isa Mustafës drejtuar anëtareve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, propozohet që Osmani të lirohet nga
A do ta braktisë LDK-në për VV-në? Flet Vjosa Osmani Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkëpunimi i saj me Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kishte të bën
Zbulohet e vërteta e madhe për babain e Vjosa Osmanit, ja takimi i Raifit me komandantin Adem Jashari Ditë më parë në rrjetet sociale dhe në disa portale kanë qarkulluar disa fotografi kinse babai i Vjosa Osmanit ishte pje
Vjosa Osmani reagon ashpër ndaj Thaçit: Gjarpri paska provuar të kafshojë nderin e familjes sime Pas deklaratës së Hashim Thaçit se familjarët e Vjosa Osmanit kanë bashkëpunuar me Serbinë ka ardhur reagimi i Vjosa Osm
Thaçi akuzon familjen e Vjosa Osmanit: I ka shërbyer Serbisë Presidenti Hashim Thaçi, ka hedhur akuza të rënda ndaj familjarëve të kryeparlamentares Vjosa Osmani. Ai ka thënë se
Vjosa Osmani i kundërpërgjigjet Isa Mustafës: E sfidoj publikisht Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është prononcuar për mediat pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku ajo i ka
Vendimi i Hotit, Vjosa Osmani reagon ashpër ndaj heqjes së reciproritetit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër pas vendimit të sotëm për heq
VV-ja kthehet në opozitë, nis përplasjet me LDK-në (VIDEO) Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka udhëhequr seancën e së enjtes, për dallim nga bojkotimi që i bëri seancës të së mërkur
Vjosa Osmani nuk merr pjesë në seancën e Kuvendit Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani nuk pritet të marrë pjesë në seancën e sotme ku do të votohet qeveria Hoti. Osmani
Anketë e UNDP: Vjosa Osmani me rejting 72.4%, Albin Kurti 65 %, Hashim Thaçi 19% United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhv
Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në