999 rezultate për

vjen

Festa e titullit në kushte pandemie, shembulli vjen nga Austria (VIDEO) Futbollistët e kanë të vështirë që të festojnë fitoret dhe sukseset e tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit. R
"Mallkimi" i kadastrës së Vlorës, vjen në krye shefja e 6-të në vetëm 9 muaj Kadastra e Vlorës ka ndërruar 6 drejtues në vetëm 9 muaj. Sot është vendosur në krye Viola Hima. Hima ka nis punën në
Takimi për Reformën Zgjedhore, reagon Yuri Kim Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim reagoi vetëm pak momente pasi kishte përfunduar tryeza e Këshillit Politik për
Premier League vjen ndryshe, zbulohen oraret e pazakonta remier League mund do të rifillojë më 17 qershor dhe janë 92 sfida për t’u zhvilluar. Klubet britanike kanë rënë dakord
U trembët shumë, por Ibrahimoviç vjen me lajme të mira Fansat e Milanit dhe të Zlatan Ibrahimoviçit kanë marrë një lajm shpresëdhënës në mëngjes. Pas lëndimit që ylli suede
Rama: Nga e hëna që vjen hapen edhe plazhet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama bëri të ditur se duke filluar nga 1 qershori do të hapen kufijtë tokësorë me fqinjët. Me një li
"Jeni Zoti i futbollit portugez", skuadra e vendlindjes së tij vjen me kërkesë të padëgjuar për Ronaldon Lojtarët e skuadrës portugeze Olhanense i kanë shkruar një letër sulmuesit të Juventusit, Kristiano Ronaldo, për t’i kër
EKSKLUZIVE/ "Luftëtari shtëpia ime e dytë, më vjen keq për atë që ndodhi", Donald Rrapo: Me Laçin për Kupat e Europës I larguar pas 5 sezonesh të sukseshme nga Luftëtari në merkaton e janarit me shumë polemika me drejtuesit e skuadrës gji
Kurti ngre alarmin: Po vjen grusht-shteti nga Rusia (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti po paralajmëron një rrezik që i vjen Kosovës nga një fuqi tjetër ndërkombëtare. A
Gazetarja e "Sportitalia" sfidon Diletta Leottën (FOTO LAJM) Vera po vjen dhe të gjithë po përgatitën për të shkuar në plazh. Femrat më së shumti janë pak të shqetësuara në lidhje m
Kurba pëson rënie drastike, betejës me COVID-19 po i vjen fundi? Pas më shumë se dy muajsh, kurba e situatës së koronavirusit në Shqipëri ka pësuar një rënie drastike. Ministria e Sh
Vjen "era" hit, reperja shqiptare konfirmon bashkëpunimin me Encën (FOTO LAJM) Këngëtarja Enca Haxhia dhe reperja Rina Bala janë parë shpesh në shoqërinë e njëra-tjetrës. Dyshja janë mikesha të mira
Vera vjen përvëluese, në Greqi temperaturat do të shkojnë mbi 40 gradë Celsius Vera po vjen, dhe këtë herë më me "vrull" se zakonisht. Këtë e dëshmon rritja ekstreme e temperaturave edhe në Shqip
Lojtarët nuk respektuan distancimin social në festimin e golave, vjen vendimi nga DFL Bundesliga dhe Bundesliga 2 sot kanë zhvilluar ndeshjet e para pas mbylljes së Covid-19, duke dhuruar emocione për futbo
Data e zgjedhjeve, të hënën mblidhen liderat politikë Takimi i liderëve i paralajmëruar për javën që vjen do të mbahet të hënën. Nga kabineti i Presidentit Stevo Pendarov
Plane për udhëtim drejt Gjermanisë? Nga Berlini vjen lajmi i keq Ndalesat për udhëtime të paarsyetuara nga vendet e treta, ku hyn edhe Ballkani Perëndimor, zgjaten deri më 15 qershor.
I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat mak
Ka vendosur të largohet nga Napoli, vjen oferta e parë po nga Serie A për Hysajn Është "Zonja e Vjetër" ajo që dëshiron shërbimet e shkodranit Hysaj, një mënyrë kjo për të kënaqur edhe trajnerin Mauriz
Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësim
Infektoi botën me koronavirus, një deklaratë e papritur vjen nga Kina Një deklaratë e re dhe e papritur vjen nga një zyrtar i lartë kinez, i cili ka qenë i angazhuar në luftën kundër pandemi