999 rezultate për

vitin

Shpallet në kërkim personi kyç i grabitjes në Rinas, si u lirua në vitin 2015 Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim edhe shtetasin Eldi Çela, i cili është vëllai i Klement Çelës, një nga personat
Gazetari nxjerr fakte: Murataj u vra nga grekët në vitin 2013, ja shkrimet (FOTO LAJM) Ndërsa në vend po vazhdojnë teoritë konspiracionit për vrasjen e Murataj u shtua edhe një teori interesantë. Gazetar
"Deri në vitin 2021 në Kosovë do mbeten më pak se 1 milion banorë" Profesori Binak Maxharraj, në një intervistë për mediat ka thënë se rinia e Kosovës nuk zgjedhin mjete për t`u larguar
Historia tragjike e nëndetëses së frikshme ruse që fshihej në detin shqiptar në vitin 1999 (FOTO LAJM) Ne vitin 1999, gjate luftes per çlirimin e Kosoves, njera nga nendeteset nukleare ruse e cila do te kujtohet gjate per t
Edhe pse jo zyrtare, Drake është artisti me më shumë kopje të shitura të albumit për vitin 2018 Reperi, këngëtari, teks shkruesi, aktori dhe interpretuesi Canadez është duke kaluar një nga vitet më të suksesshëm të k
Messi rekordmen: Arrin shifrën mbi 40 gola në sezon në vitin e 10 radhazi Lionel Messi e ka kaluar shifrën e 40 golave brenda një sezoni për vitin e dhjetë radhazi, që tregon për dominimin e tij
Jemi në vitin 2019 por ende ka fise të prapambetura që jetojnë në mjerim (FOTO LAJM) Fiset që thuajse nuk kanë pasur asnjë kontakt me pjesën tjetër të botës që jetojnë pjesët më të largëta të Papua Guineja
Në Angli duhani do të konsumohet deri në vitin 2050 Më shumë se 7 milionë persona vdesin çdo vit nga sëmundje që shkaktohen nga pirja e duhanit, të paktën sipas shifrave të
Të rinj apo të plakur, si do të jetë popullsia e Shqipërisë në vitin 2100 (FOTO LAJM) Parashikimet demografike të Shqipërisë janë të zymta. Popullsia tashmë ka hyrë në trendin rënës, struktura e piramidës s
Kur Rugova dhe Kinkel u përplasën në vitin 1998 për pavarësinë e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Klaus Kinkel, i cili vdiq sot në moshën 82 vjecare, në fund të viteve 90’të kishte m
Mitrovica në vitin 1929 (FOTO LAJM) Kosova ka pësuar ndryshime të mëdha ndër vite. Edhe qyteti i Mitrovicës ka pësuar ndryshime të mëdha, i cili tash është
Daçiç: Në vitin 2005 ndërkombëtarët na propozuan ndarjen e Kosovës Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç konsideron se një marrëveshje me Prishtinën do të jetë e pamundur, pasi sipas tij
Bakaj e nis vitin me gol, realizon në miqësoren ndaj Rubin Kazan (VIDEO) 2019-ta e Elis Bakaj ka nisur me të njëjtin ritëm siç u mbyll viti 2018-të. Edhe pse sezoni i ri në Bjellorusi nuk ka
Ka shënuar 4 gola në vitin 2019, klubi i Premier League shfaq interes për Rashicën (VIDEO) Milot Rashica e ka nisur mjaft mirë vitin e ri 2019. Ylli nga Kosova ka shënuar 4 gola këtë vit ku së fundmi realizoi d
E paralajmëroi, Tayson bën gjestin e rrallë me 8 milion eurot e fituara Boksieri Tyson Fury ka bërë një gjest të madh me paratë ë fituar nga ndeshja me Deontay Wilder në fundvitin e kaluar.
Emigracioni edhe në vitin 2019 godet shqiptarët, si ndahen nxënësit me lot në sy (VIDEO) Një ngjarje të dhimbshme e ka ndarë në Facebook një mësues i shkollës “Dy Dëshmorët” në Piranë të Prizrenit. Tre nxënës
Ndërroi jetë në vitin 1991, por u martua 6 vjet më vonë (VIDEO) Kaleme Spaho, banore e Librazhdit, i është drejtuar emisionit “Stop” për një çështje familjare në kufijtë e absurdit. Gj
​Gianni Infantino, president i FIFA-s deri në vitin 2023 Gianni Infantino do të shërbejë si president i organit qeverisës të futbollit botëror, FIFA-s, për edhe katër vjet të tj
Uzuni hero në Kroaci, e nis vitin me gol (VIDEO) Uzuni e nisi me këmbën e mbarë edhe vitin 2019-të, pasi rezultoi përcaktues në ndeshjen e parë zyrtare për këtë vit.
Si i shpëtoi vdekjes ish-polici në vitin 2010 Një ekzekutim me armë zjarri ka tronditur pasditën e sotme Tiranën ku viktimë e plumbave mbeti, Arben Bilali, 50-vjeç.