999 rezultate për

vita

Sot kemi më shumë nevojë për vitaminë C, lëngjet që duhen konsumuar Vitamin C është shumë e rëndësishme për mbrojtjen e organizmit, pasi ndikon në rritjen e prodhimit të qelizave të bardha
Kuroni diabetin dhe sëmundjet e frymëmarrjes me karafil Karafilat janë sythat e lules së pemëve të familjes Myrtaceae. Me emrin shkencor Syzgium aromaticum, kjo bimë është e lo
Receta me majdanoz që kuron 5 sëmundje të njohura Majdanozi është një erëz e pasur me shumë lëndë ushqyese, por kur konsumohet si lëng rritet përthithja e këtyre minerale
Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë: Kjo vitaminë funksionon kundër COVID-19! (FOTO LAJM) Vitamina D ka efekt mbi COVID-19! Mjeku Alimehmeti publikon në facebook të dhënat e studimit të Universitetit të Barcel
Nëse do lëkurë perfekte, ndiq këto 7 zakone Disa zakone të vogla, që do iu ndryshojë jetën! Thonë se lëkura e mirë është tregues i shëndetit të mirë ndaj vini re
Efektet anësore të vitaminës C dhe zinkut, studiuesit japin disa detaje të reja A mund t’ju ndihmojë vitamina C dhe zinku për të luftuar Covid-19? Jo, madje as në doza të larta, sipas provës së par
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohë me borë Rrezet e diellit në stinën e dimrit për kocka të forta Të merrni vetëm 1 minutë vitaminë D në ditë dhe 2-3 herë në ja
Pesë super-ushqimet që duhen konsumuar gjatë stinës së dimrit Pranvera ka shpargun dhe perime të freskëta, vera ka manaferra dhe patate, vjeshta ka rrush, lakra dhe shegë, por tryeza
Provoni sa më parë këtë maskë: Zhduk rrudhat dhe shenjat e lodhjes nga fytyra Ajo largon nga fytyra shenjat e lodhjes dhe rrudhat, duke e bërë të duket më e shëndetshme se kurrë më parë. Nuk e ekzag
Bëni kujdes! Mbidoza e kësaj vitamine mund tju çojë në koma Shpeshherë shqetësohemi për mungesat që shfaqim ndaj vitaminave, pa e ditur se mbidozat e tyre jane po aq të rrezikshme
Nga zemra tek kockat, ja përse duhet të pini çdo ditë çaj majdanozi Majdanozi është një erëz e pasur me shumë lëndë ushqyese, por kur konsumohet si lëng rritet përthithja e këtyre minerale
Të gjitha arsyet pse lëkura jote ka nevojë patjetër për vitaminën C! Studimet konfirmojnë se në vetëm tre muaj aplikimi të rregullt të kësaj vitamine, lëkura është plot jetë, me një tekstur
10 super-ushqime që lehtësojnë stresin Periudhat e stresit janë të vështira për t’u shmangur, por stresi kronik mund të sjellë një dëm serioz në shëndetin tuaj
Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar! Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqime
Kjo është vitamina e vetme që ju duhet për të pasur fytyrë të pastër Nuk ka nevojë për asgjë tjetër! Kjo është vitamina e vetme që ju duhet për të pasur fytyrë të pastër. Vitamina që ju
A ndihmojnë vërtetë suplementet në forcimin e imunitetit? Që prej fillimit të vitit kryefjala e mjeksisë është rritja e imunitetit dhe mbrojtja e organizmit. Kjo më së shumti
5 vitaminat e rëndësishme që duhet të marrë çdo grua pas moshës 40-vjeçare Mendojini vitaminat dhe lëndët ushqyese si një ushtri që mund të luftojnë sëmundjet e lidhura me moshën. Mënyra më e mir
A është e vërtetë që vitamina D parandalon koronavirusin? Nuk ka prova të mjaftueshme që suplementet e vitaminës D i mbrojnë njerëzit ndaj Covid-19, thotë një panel ekspertësh, q
Nëse doni që brokolit t’i merrni vitaminat, mësoni ta zieni siç duhet Brokoli tani llogaritet si një ndër perimet më të shëndetshme, por vetëm nëse përgatitet në mënyrën e duhur. Mënyra
Në dimër stërvitja është më e lodhshme, si të merrni vitaminë D nga ushqimi Nëse jeni një njeri që stërviteni e dini mirë se në dimër, lodhja fizike është më e madhe. Kjo për shkak se mungon vi