999 rezultate për

vinca

Gazetarja sulmon hapur Jonida Shehun: Katunare, nuk del dot nga provinca! Emisioni i fundit i Jonida Shehut ishte pikërisht për Tiranën ku ndër të tjera u fol për traditat dhe zakonet. Por ky
Edhe Agim Vinca refuzon dekoratën nga Presidenti Thaçi Shkrimtari Agim Vinca është emri tjetër që refuzon të dekorohet nga Presidenti Hashim Thaci për nder të 10-vjetorit të P
Përdori telefonin në karikim, 12-vjeçari humb shikimin dhe gishtat (FOTO LAJM) Një djalë nga Kina u gjet i mbuluar me gjak pasi telefoni i tij papritmas shpërtheu ndërsa po e përdorte në karikim.
E kapi duke vjedhur bukë, burri djeg për së gjalli miun (VIDEO) Një burrë në jug-perëndim të Kinës torturoi një mi të vogël, pasi e kapi atë duke vjedhur bukë në kuzhinë. Z. Shi e l
Durrës, Prokuroria dërgon për gjykim ish drejtorin e Portit Prokuroria e Durrësit, ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim ish-drejtorin e Portit, Eduard Ndreu, si edhe dy-ish
Shpërthen Agim Vinca: ASHAK gjithmonë ka qenë shërbëtore e politikës (VIDEO) ASHAK historikisht i ka shërbyer politikës thotë Agim Vinca, profesor i letërsisë në Universitetin e Prishtinës ‘Hasan P
KOMENT/ Pashallarët e provincave Koment nga Albeu Ndjehen të gjithë pushtetshëm. Madje, me ndryshimet në hartën territoriale, ata do të bëhen edh
Thaçi: Kur ti fitojmë ne zgjedhjet, atëherë do bëhet Shqipëri Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi mori pjesë në kuvendin zgjedhor të RDSH-së në Strugë, ku për kryetar u zgjodh Meriton Vi
Policia italiane shkatërron bandën italo-shqiptare të kokainës Policia italiane shkatërroi këtë të martë një bandë e cila kryesohej nga një shqiptar. Nga opreacioni i koduar “Alias” u
Lumi përmbyt digën, arratisje nga përmbytjet (FOTO-LAJM) Të katërt mbi një motor në anën e një digë të përmbytur nga lumi. Pamjet që po shihni vijnë nga provinca e Sichuan, pran
Termeti në Kinë, dhjetra të vdekur (VIDEO-FOTO) Ka shkuar në 102 numri i të vdekurve nga tërmeti me magnitudë 6.6 i shkalëës Rihter që goditi mëngjesin e sotëm provincë
Egjipt, referendum për Kushtetutën e re Më shumë se 51 milion egjiptiane me te drejtë vote do të drejtohen drejtë kutive të votimit në një referendum për Kushte
Pakistan, 370 viktima nga përmbytjet Të paktën 370 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet e ditëve të fundit në Pakistan ndërsa janë shkatërruar rreth 275
Strugë, Agim Vinca i thotë "jo" PDSH-së Profesori dhe shkrimtari Agim Vinca i ka thënë jo ofertës së Partisë Demokratike Shqiptare për të qënë kandidati i saj n
Tërmeti në Kinë, arrin në 80 numri i viktimave Ka arritur në 80 numri i të vdekurve nga tërmeti që preku Kinën ndërsa 700 të tjer rezultojnë të plagosur. Tërmeti ka dë
"Lëkundet" Kina, 43 viktima Dy tërmete 5.6 dhe 5.7 ballë ka goditur pjesën jugperëndimore të Kinës mëngjesin e sotëm. Nga njoftimet paraprake mësohe
Agim Vinca kryetar i ardhshëm i Strugës? Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, me ndërmjetësimin edhe të Sadi Bexhetit, kryetarit të komunës së Tetovës, synon të bind
Afganistan, 79 të burgosur lirohen nga burgjet amerikane Të paktën 79 të burgosur janë liruar nga burgjet ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Afganistan. Lirimi i tyre u bë pa
Provinca vetëm me makina Ferrari Nuk është aspak e çuditshme të shohësh makinat e parkuara para shtëpive. Kjo është një dukuri e zakontë të cilës askush