999 rezultate për

vima

Gazeta greke "To Vima": Greqia s'pranon hyrjen e Maqedonisë në NATO Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov të mërkurën do ta vizitojë Athinën dhe është vizita e parë
Trazirat në Shkup, kryelajm në Greqi Trazirat në Shkup për vrasjen e një të riu maqedonas janë pasqyruar edhe në shtypin grek. Një pjesë e madhe e gazetav
Julian Sinanaj: Kam bërë 27 vrasje! UPDATE - Arrestimi i Julian Sinanaj nga policia shqiptare është pasqyruar gjerësisht edhe nga mediat greke. "To Vima"
"To Vima": Nimic kthehet në atmosferë të pasigurtë Methju Nimic javën e ardhshme kthehet në Athinë dhe në Shkup në përpjekje të re për të gjetur kompromis për çështjen e e
“To Vima”: Duhen bashkëbisedues për emrin Duke qenë se nesër do të takohet ministri i jashtëm grek Dimitris Avramopulos me zv/kryeministrin për Çështje Evropiane,
"To Vima": Karnavalet e Vevçanit fyen Greqinë Disa media greke kanë reaguar lidhur me maskën e shfaqur në karnavalin e Vevçanit, ku inskenohet varrosja e Greqisë, duk