999 rezultate për

villareal

Reali mposht Villarrealin, "blindon" vendin e 3 (VIDEO) Reali i Madridit është rikthyer te 3 pikëshi pas dy javësh mungesë. Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka triumfuar
VAR krijon sërish polemika në Spanjë Ndeshja e polemikave në “Estadio dela Ceramica”, ku spektaklin e dhuruar në fushë nga dy skuadrat e theu Undiano Mallenc
Mesfushori i Villarealit: Busquets më qëlloi me shpullë Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, ishte i përfshirë në një zënkë me futbollistin e Villarrealit, Pablo Fornals,
Iniesta vlerësohet nga Villareal me çmim 45 dollarësh Skuadra e Zinedine Zidanes nuk e formoi tunelin e nderit në vizitën e tyre në Nou Camp javën e shkuar. Por këtë e bëri
Barcelona nuk ka mëshirë, turpëron 5-1 Villarealin (VIDEO) Në një ndeshje vetëm për statistika, Barcelona vetëm sa i ka thelluar ato duke shkatërruar "ndjenjat" e Villarealit.
U doli lojtari dhunues dhe grabitës, reagon Villareali Villarreal reagon përmes një komunikate për shtyp pas arrestimit të Ruben Semedo, me akuzën e heqjes së lirisë së një pe
Barila: Bacca është shumë i lumtur në Spanjë Carlos Bacca është i lumtur në Spanjë tek Villareal dhe nuk dëshiron të kthehet te Milani Sulmuesi kolumbian, Carlos
Kjo provë tregon shumë, asgjë nuk shkon mirë tek Reali i Madridit (VIDEO) Real Madridi u mposht dhe nga Villareali me rezultat 0-1 në Bernabeu dhe kështu thelluan edhe më shumë krizën e rezultat
Pamjet tregojnë qartë dëshpërimin e Cristianos dhe bisedat e tij me bashkëlojtarët (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk po arrin të rikthehet në më të mirën e tij pavarësisht se ka kaluar pjesa e parë e sezonit në La L
Dëshpërimi i madh i gazetarit spanjoll që është tifoz i flakt i Realit (VIDEO) Humbja e djeshme e Real Madridit ndaj Villarealit, ka prekur jo vetëm lojtarët, trajnerin, apo presidentin, por ka preku
Intervista e plotë e Zidanes pas humbjes me Villarealin Zinedine Zidane është paraqitur në konferencë për shtyp pas humbjes së sotme ndaj Villarealit në të cilët ka thënë se kj
Shokohet Reali, Villareal me aksionin e parë gjen avantazhin dhe mbyll takimin (VIDEO) Real Madrid sa vjen dhe konfirmon momentin e keq në të cilin ndohet momentalishit. Me një mesfushë domintante dhe me
Sulmuesi kolumbian zgjedh Villarealin para Interit Villarreeli ka nënshkruar me sulmuesin kolumbian, Roger Martinez nga skuadra kineze Jiangsu Suning për 15 milionë euro.
Milan dhe Juventus garojnë për Trigueroson e Villarealit Milani dhe Juventusi kërkojnë përforcime në mesfushë dhe mund të përplasen në merkato për një objektiv të përbashkët.
Si do të ishte renditja në Spanjë pa gabimet arbitrale? Klasifikimi i përkohshëm La Ligas për sezonin 2016/17 teksa Barcelona do të ketë një mision të vështirë për të arritur R
Pique i bërtet presidentit të La Liga, pritet dënim i rëndë (VIDEO) Futbollisti i Barcelonës, Gerard Pique ka reaguar shumë keq para barazimit ndaj Villarealit. Në përfundim të ndeshje
Pas barazimit ndaj Villareal-it, ka një tjetër lajm të keq për Zidane Real Madrid u ndal në një barazim 1-1 ndaj Villareal. Por, si të mos mjaftonte ky barazim, trajneri Zidane ka marrë një
Real Madrid ndalet nga Villareal (VIDEO) Skuadra e Real Madridit ka barazuar 1:1 me Villarealin, duke lëshuar kështu pikët e para këtë edicion në La Liga. Të
Real Madrid-Villareal, ja formacionet zyrtare Real Madrid dhe Villareal kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre të vlefshëm për La Ligan spanjolle.
Sadiku flet për super golin përballë Villarealit Dje Armando Sadiku shënoi një supergol përballë Villarealit, por sërish nuk festoi duke u shfaqur i mërzitur. Në një int