999 rezultate për

villa

Barcelona mposht Sevillan, zhbllokohet Messi (VIDEO) Barcelona e ka mposhtur 4-0 Sevillën në “Camp Nou”, një ndeshje që dhuroi shumë kartona të verdhë e dy të kuq për Barçën
Barcelona 'shpartallon' Sevillan në 8 minuta (VIDEO) Barcelona eshte duke mposhtur bindshem 3-0 Sevillian, pas golit te Suarez në minuten e 27' erdhen golan e Vidal në të 32
Barcelona zhbllokon rezultatin përballë Sevillas (VIDEO) Baecelona ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Sevillas në 'Camp Nou'. Luis Suarez ka arritur ta dërgojë topin
LA LIGA/ Spikat supersfida Barcelona-Sevilla, Messi pritet titullar Nga Primera Division spikat sfida e mbrëmjes (21:00) mes Barcelonës dhe Sevillas, që do të zhvillohet në “Camp Nou”.
Lazio triumfon me përmbysje, Chicharito heroi i Sevillas (VIDEO) Është luajtur xhiro e dytë e fazës së grupeve të UEFA Europa League, me takimet që kanë prodhuar rezultate mjaft interes
Barcelona dyfishon rezultatin përballë Villarrealit (VIDEO) Barcelona është duke dominuar totalisht ndeshjen përballë Villarreal të cilën e udhëheq me avantazhin e dy golave. Fi
Barcelona-Villarreal, formacionet zyrtare: Messi titullar (FOTO LAJM) Java e gjashtë e La Ligës sjell një përplasje interesante mes Barcelonës dhe Villarrealit. Ky takim do të luhet në or
Reali zhbllokon ndeshjen përballë Sevillas (VIDEO) Reali ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Sevillas në shtëpinë e këtyre të fundit. Është sulmuesi kryesor i lo
Sevilla-Real Madrit, formacionet zyrtare: Rikthehet në formacion Ramos (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Sevillas dhe Real Madridit. Real Madridi i Zinedine Zidane do të st
Formacionet e mundshme: Sevilla-Real Madrid, me Hazard titullar Los Blancos duan kthesën (FOTO LAJM) Në La Liga Sevilla pret në Ramon Sanchez Pizjuan, Realin e Madridit që nuk është në formën optimale. Julen Lopetegui
Nuk shpëton Bale, pezullohet dhe gjobitet nga federata spanjolle Gareth Bale nuk ka mundur t’i ikë ndëshkimit për kartonin e kuq në barazimin 2:2 të Real Madridit kundër Villarrealit fu
Andre Silva rikthehet në Milano Andre Silva është rikthyer te Milani pas një sezoni i huazuar te Sevilla në La Liga. Sulmuesi portugez është bashkuar
ZYRTARE: Reali shet mbrojtësin te Rivali Sevilla ka bërë blerjen e 7 këtë edicion. Mario Monchi ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të nënshkruar me mbr
Momenti kur futbollisti i Sevillas aksidenton për vdekje me makinë çiftin e sapomartuar (VIDEO) Talenti i futbollit meksikan, Joao Maleck ka goditur me veturë një çift duke shkaktuar vdekjen e tyre. Futbollisti 20
Adnan Januzaj drejt Sevillas Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi këtë verë për t’iu bashkuar një klub tjetër spanjoll, gjigantit Sevi
Zyrtare: Ish-trajneri i Realit merr drejtimin e klubit të madh spanjoll Julen Lopetegui u emërua në krye të Sevillas, duke firmosur deri në vitin 2022. 52-vjeçari përflitej prej disa ditësh
Aston Villa ngjitet përsëri në Premier League (VIDEO) Aston Villa është rikthyer në Premierligë, pasi e mposhti Derby Countyn në finale të “Play-Offit”. Pas Norwich City d
Klubi i njohur spanjoll ofron 4.5 milion euro për Muriqin Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Kosovari i cili këtë sezon ka shpërthyer me skuadërn e
Rakitic festë në Sevilla, tërbohen tifozët e Barcelonës Eleminimi i Barcelonës nga Championsi ka irrituar jashtë mase tifozët katalanas. Po ai që nuk e vret mendjen për këtë el
Inter në kërkim të pasuesit të Perisic, synon yllin e Sevillas Interi është në kërkim për të zëvendësuar Ivan Perisic tashmë në moshë madhore, shkruan Albeu.com. Sipas "Gazzetta de