999 rezultate për

viktimat

Tribunali i Hagës: Viktimat e Kosovës kanë të drejtën e dëmshpërblimit Personat që kanë qenë cak i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë mes viteve 1998 dhe 2000 do të mund të marrin pjesë
Llapjania nuk duron më, rreh burrin dhe vjehrrën me hekur Një ngjarje e dhunës famlijare ka ndodhur në qytetin e Podujevës. Një grua nuk ka duruar situatën në familje dhe ka rrah
Më në fund pak dritë, Ambasada Amerikane jep lajmin e mirë për njerëzit e dhunuar Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhënë një njoftim , kur sipas saj viktimat e dhunës mund të marrin ndihm
Luftë mes SHBA-së dhe Koresë, këta do të jenë viktimat e para Ministri i Jashtëm rus ka ndarë pikëpamjen e tij në lidhje me sitatën aktuale dhe tensionet midis SHBA-së dhe Koresë së
Humbi të dyja këmbët pas atentatit, lidhja e tij me dy viktimat e vrasjeve të bujshme Policia e Vlorës ka arrestuar të plagosurin e atentatit me eksploziv, sepse i gjetën pistoletë në makinë. Kurse lidh
E dhunuara gjatë luftës: I hoqa një copë me dhëmbë ushtarit serb që më përdhunoi (VIDEO) Në Kosovë besohet se rreth 20 mijë persona ishin përdhunuar nga forcat serbe gjatë luftës së viteve 1998 - 1999. Tetë
Ndreu i pëgjigjet Berishës me filozofi: Mashtruesit nuk i mungojnë kurrë viktimat Ish-kryeministri Sali Berisha, sërish ka sulmuar ish-vëllain e Prerin Ndreut. Sipas Berishës, kryeministri Rama është
Vëllai i efektivit të RENEA dhe djali i ish-policit, viktimat e aksidentit në Vaqarr Nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme në “Kthesa e Arbanës” në aksin rrugor Vaqarr –Ndroq kanë mbetu
Shqiptarët tmerrojnë Italinë: Më mirë të kishim përdhunuar gruan Dy shqiptarë grabitën shtëpinë e një çifti në një zonë periferike të Genoas pasi kishin hyrë aty me shufra hekuri në dor
Me temperatura deri në 210 gradë, ky është lumi që i djeg viktimat e gjalla (FOTO LAJM) Lumi Amazonian në zemër të pyjeve mund të arrijë temperaturat 100 ° C dhe është kaq i nxehtë sa që cdo ditë shkakton vik
Të dashuruar deri ditën e fundit! Viktimat e Gjirokastrës nuk ishin të panjohur (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjikastër. Një shtetas ka qëlluar me armë zjarri një çift në banesën
Gazetari për tmerrin në Lushnjë: Masakra sapo ka nisur, viktimat nuk ishin shenjestra Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Opinion” është shprehur se ngjarja që tronditi një ditë më parë
Pamje të rënda, zbulohen viktimat që vrau dhe hëngri "çifti kanibal" (FOTO LAJM) Fotot e gjetura në telefonin celular të një punëtori ndërtimi çuan në arrestimin e një çifti kanibal në Krasnodar në Rus
Viktimat në Lezhë, dy vëllezër dhe bashkëshortja e njërit prej tyre që ishte shtatzënë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torovicë. Mësohet se një gur i madh është shkëputur nga mali dhe ka goditur një automj
Identifikohen viktimat e para nga sulmi që u mori jetën 58 personave në Las Vegas (FOTO LAJM) Janë identifikuar viktimat e para nga sulmi i cili i mori jetën 58 personave kur një person i armatosur hapi zjarr në n
Thaçi vajton për viktimat në Las-Vegas Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar ndaj sulmit vdekjeprurës që ndodhi në Las Vegas. Si pasojë e të shtënave
Aksidenti tragjik në Devoll, viktimat ishin vëllezër Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në Devoll. Nga ky aksident i rëndë mësohet se personat që ndërruan jetë j
Demokratja i përmend viktimat e 2 Prillit, Ruçi e ironizon për moshën Deputetja demokate e Shkodrës, Izmira Ulqinaku gjatë fjalës së saj në Kuvend ka lëshuar një serë akuzash ndaj kreut të K
Spikerja e lajmeve shpërthen në lot kur merr vesh se njihte një nga viktimat e tërmetit (VIDEO) Spikerja e lajmeve në Meksikë nuk mundi të ndalte lotët teksa po e lexonte lajmin për tërmetin që ka goditur Meksikën,
Therja e dy shqiptarëve në Francë? Policia zbardh të vërtetën Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur dje në qytetin univeristar të Poitiers në Francës ku u raportua se vi