999 rezultate për

vietnamit

Nga viti 2020 do të shtohet Çmimi i Madh i Vietnamit Formula 1 ka konfirmuar më në fund se duke filluar nga viti 2020 do të shtohet edhe Çmimi i Madh i Vietnamit e cila do t
Vdes Presidenti i Vietnamit Presidenti i Vietnamit, Tran Dai Quang, ka ndërruar jetë në moshën 61 vjeçare. Agjencia vietnameze e lajmeve njoftoi
Shkoi të bënte plazh, trupi i 42-vjeçares mbushet me krimba (FOTO LAJM) Një grua është shokuar nga pushimet në Vietnam pasi përfundoi e mbushur me krimba në trup. Gruaja e cila zgjodhi të p
Kur kafshë shtëpiake ke pitonin gjigant dhe jo macet (FOTO LAJM) Një djalë i vogël i moshës 3-vjeçare i ka tronditur të gjithë ndërsa shihet duke luajtur me një piton gjigant në rrugët
Videoja e forcave speciale të Vietnamit që është bërë hit në internet (VIDEO) Një video relativisht e vjetër e policisë speciale të Vietnamit është kthyer në hitin e internetit ditëve të fundit për
Obama-Vietnamit: Respektoni të drejtat e njeriut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka bërë thirrje Vietnamit që të respektojë lirinë e fjal
Mrekullia e shpellës në Vietnam (FOTO LAJM) Në Vietnam është zbuluar një shpellë me bukuri të mahnitshme. Në këto foto të realizuara nga fotografi Ryan Deboodt, ne
Lufta e Vietnamit / “Incidenti i Tonkinit”, emblema e fiaskos së NSA-së Para 50 vjetësh, Presidenti amerikan, Lyndon B. Johnson, bombardoi Vietnamin verior. Tmerrin për amerikanët do ta shkakt
Foto nga lufta e Vietnamit (FOTO-LAJM) Lufta e Vietnamit la një përshtypje të thellë jo vetëm tek ushtarët që luftuan por në tërë Amerikën. Gjysmë shekulli më
Foto të rralla nga lufta e Vietnamit (FOTO-LAJM) Një veteran i Luftës së Vietnamit ka publikuar disa fotografi të pablikuara më parë ku trupat amerikane hapin zjarr mbi
Jahjaga i kërkon Vietnamit të njohë Kosovën Në Samitin Global të Gruas që po mbahet në Kuala Lumpur të Malajzisë presidentja e Kosovës është takuar me zv/presidente
Poposki viziton Vietnamin Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë Nikolla Poposki nis sot vizitën zyrtare në Republikën Socialist
Haxhinasto kërkon mbështetjen e Vietnamit për Kosovën Në përfundim të turit diplomatik në disa vende aziatike, ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Edmond Haxhinasto, b
Vdes në moshën 81- vjeçare, heroi i CIA-s në Vietnam Bashkëpunëtori më i lartë i CIA-s gjatë luftës së Vietnamit dhe një prej shërbyesve më të mëdhenj të interesave të perën