Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

veteran

Veterani i UÇK-së letër politikanëve: Më iku djali i mitur se këtu nuk ka të ardhme Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tani invalid, Feim Krasniqi, u është drejtuar krerëve të Kosovës përmes nj
Qeriqi godet veteranët mashtrues: Na prishën mazhin Gjatë këtij muaji, Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar certifikata false p
Arrestohet personi që bënte veteranë falso Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), nën dyshimin e bazuar
Të akuzuarit për listat nuk pranojnë akuzat Po vazhdon seanca gjyqësore në rastin e veteranëve mashtrues, ku 10 të akuzuar për këtë rast po ballafaqohen me akuzat e
E FUNDIT/ Kërkohet ndalja e pensioneve për 19 mijë veteranë Sot ka vazhduar seanca kundër të dyshuarve për fryrjeje Listave të Veteranëve. Në këtë seancë Prokurori Special, Enver K
Marrin pjesë në seancë Agim Çeku dhe Rrustem Berisha Në Gjykatën Themelore të Prishtinës kanë arritur Agim Çeku dhe Rrustem Berisha, të cilët janë pjesë e aktakuzës së ngrit
Gucati tregon nëse është zvogëluar numri i veteranëve Me miliona euro shpenzohen çdo muaj nga kuleta e shtetit për përfituesit e skemave sociale në vend. Pensionet bazike të
Detaje për ceremoninë e varrimit të veteranit Sot në Prejlep do t’i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të UÇK-së, Halim Tolaj. Për të nderuar veprën e Tolajt,
Alarmon Gucati: Dy muajt e fundit vdiqën 63 veteranë ryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hysni Gucati, ka thënë se numri i vetera
Ndërron jetë veterani i UÇK-së që la Gjermaninë për luftën Vdes ish-ushtari i Brigadës 138 “Agim Ramadani”, ushtari që la Gjermaninë për UÇK-në Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Bata
Përfundon seanca për veteranët mashtrues, flet Gucati Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se në rastin për “veteranët mashtrues”, fajet i ka politika. Sipas Gucat
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Ndërron jetë veterani nga Skenderaj që armatosi UÇK-në Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë ish luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hajrë Gashi nga fshati Rezall
Gucati paralajmëron veteranët për Gjykatën Speciale Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u intervistuar nga kjo Proku
Njihuni me Komunën e Ferizajt, veteranëve u jep të hanë fasule ndërsa vetë salmon me verë Komuna e Ferizajt më 16 korrik të vitit të kaluar u kishte shtruar drekë 200 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë
OVL UÇK-së ka një thirrje të rëndësishme për veteranët e luftës Organizata e Veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përmes një njoftimi për media ka thënë se kjo organ
Ishte shpifje serbe, asnjë avion nuk ka transportuar veteranë në Hagë Raportimi i mediumit serb, RTS, se tre avionë të vegjël kanë udhëtuar sonte nga Prishtina për Holandë, është hedhur posh
Veteranët sot protestojnë para zyrës së Haradinajt Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut sot do të nisen nga Gjilani në mënyrë të organizuar për të protestuar par
Mesazhi i Haradinajt për veteranët e luftës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot në Ditën e Veteranit ka kujtuar të gjithë ata që u sakrifikuan për atdheun.
Ndërron jetë veterani i Luftës së Dytë Botërore, e pabesueshme mosha e tij Një veteran i Luftës së Dytë Botërore, i cili është besuar të ketë qenë njeriu më i moshuar në Shtetet e Bashkuara, ka v