999 rezultate për

veriore

Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
Vendimi i Bullgarisë për negociatat: I thotë JO Maqedonisë, PO Shqipërisë! Bullgaria ka refuzuar të miratojë hapjen e negociatave të Bashkimit Evropian me Maqedoninë e Veriut, por nga ana tjetër
Oferta nga Turqia për yllin e Kukësit, kaq mund të përfitojnë veriorët Ofertë nga Turqia për Eduart Rrocën. "Panorama Sport" raporton se në drejtim të Kukësit ka ardhur një ofertë prej 130 mi
Çati në ajër, pemë të rrëzuara e makina copë copë! Italia veriore përfshihet nga stuhi të forta Çati që fluturuan në erë, pemë të rrëzuara dhe makinë të dëmtuara. Kjo është panorama e Milanos, e cila u godit mbrëmjen
Dy të vdekur dhe 108 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore 13.076 qytetarë janë prekur nga virusi korona që nga fillimi i pandemisë, përfshirë këtu edhe 108 personat që kanë rezul
Mund të surprizoheni, mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë Dita e shtunë dhe e diel parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët
Tërmeti shkund Karolinën Veriore, më i forti që nga viti 1926 Një tërmet me fuqi 5.1 ballë të Rihterit goditi sot rrethinën e qytetit Sparta, në Karolinën Veriore, përgjatë kufirit t
Spektakël në Luftëtari-Kukësi, veriorët konfirmohen nënkampionë Kukësi konfirmohet përsëri nënkampion në Superiore, siç ka bërë shpesh në këto vite që kur ka zbarkuar në elitën e futbo
Tri viktima dhe 123 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 1.312 teste dhe prej tyre 123 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.
Mot me diell, temperatura deri në 36 gradë Moti në mbarë vendin sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e përforcuar veriore e cila gjatë di
Kufizimi i masave, serbët në Kosovë do të respektojnë urdhat e Vuçiç Pas vendimit për kufizim të lëvizjes në katër komunat veriore të Kosovës, Lista Serbe thotë se serbët vazhdimisht do t’i
Tetë viktima dhe 134 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore informoi se nga 1173 testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, 134 k
9 të vdekur dhe 162 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 162 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 778 testime
Artan Hoxha: Ish-komando, autorët e atentatit ndaj Ardjan Çapjas janë veriorë Gazetari Artan Hoxha thotë se atentati ndaj Ardjan Çapjas në Elbasan paraditen e sotme, është organizuar nga disa ish-ko
Shkon në 30 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë Një 52-vjeçar ka vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19. Pacienti nga Zubin Potoku po kurohej në Kragujevc,
Bie poshtë miti i veriorëve në Shqipëri: Qarku më me shumë krime është Vlora (FOTO LAJM) Qarku i Vlorës konsiderohet si më problematiku për sa i përket numrit të veprave penale për banor përgjatë vitit 2019.
Shkon në 35 numri i personave të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë njofton se numri i pacientëve të infektuar me koronavirus në Maqedoninë Veriore ka shkuar në 35
Duket si ditë pranvere, por çfarë ka rezervuar moti për pasditen e sotme Sot do të jetë një ditë e vërtetë pranverore në pjesën e parë të ditës ndërkohë që pasdite nga ardhja e masave të paqënd
Ky është moti për fundjavën Ditën e premte temperaturat arritën të regjistronin vlerën më të lartë në Elbasan prej 25?C. Kjo ditë e vërtetë pranv
Dardanët: Nuk i fyejmë lojtarët shqiptarë të Maqedonisë Dardanët kanë premtuar se nuk do të ketë fyerje ndaj shqiptarëve që luajnë me kombëtaren e Maqedonisë Veriore. Ndeshj