999 rezultate për

veri

Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjell
PD denoncon pezullimin e shërbimeve mjekësore në Kurbin Partia Demokratike ka denoncuar sot pezullimin e shërbimit mjekësor në Kurbin. Ish Deputeti i Partisë Demokratike, Ba
Skandali me fondet për fëmijët, dorëhiqet qeveria holandeze Kabineti qeveritar holandez ka dhënë dorëheqjen pas skandalit se zyra e taksave të vendit ndoqi gabimisht mijëra familje
Basha vijon me ironitë: Zbulon "Tiren" brenda qeverisë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka vijuar replikat me kryeministrin Rama në lidhje me situatën e përmbytjeve në vend. Kry
Basha sulmon sërish qeverinë: Kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur ditën e sotme me sulme të drejtpërdrejta ndaj qeverisë Rama. Basha shkruan në F
SHBA-ja ekzekuton gruan e parë pas gati 70 vitesh Shtetet e Bashkuara kanë kryer ekzekutimin e parë të një gruaje të dënuar me vdekje në gati shtatë dekada. Lisa Montg
Shkencëtarët italianë në alarm, kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në korrik Ekspertët e Komitetit Teknik Shkencor në Itali kanë kundërshtuar zbutjen e masave kufizuese nga qeveria. Ata ftojnë qeve
Arjani i ashpër me Atdheun: Je aktor i dështuar, takimi më ngjalli neveri “Je një aktor i dështuar, Melisa është viktima në këtë takim”, kështu u shpreh opinionisti Arjan Konomi sa i takon takim
Turqia ka nisur hetimet ndaj Facebook’ut dhe WhatsApp’it Bordi turk i Konkurrencës tha se ka nisur një hetim ndaj WhatsApp dhe Facebook, pasi aplikacioni i mesazheve u kërkoi pë
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut mund të lëvizin pa tampon drejt këtij shteti Duke filluar nga dita e enjte, 14 janar, Republika e Serbisë do të heqë testin e detyrueshëm PCR për hyrje në Serbi për
Shehaj sulmon Ramën për spitalin e premtuar nga Erdogan: Do sjellësh mjekë nga Turqia? Pak ditë më parë kryeministri Rama gjendej në Turqi aty ku mori premtimin e Erdogan për ndërtimin e spitalit të Fierit.
Çarja e rrugës së Borshit në dysh, KLSH nis verifikimin e procedurave të ARRSH Kontrolli i lartë i shtetit ka ngritur një grup kontrolli për të verifikuar të gjithë proçedurën e realizuar për punim
Darka në Dubai, gazetari zbulon "të fshehtat": Do i falin arabëve Portin e Durrësit Gazetari investigativ Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku hedh dritë mbi darkën në Dubai të
"Në Dubai plasin karkalecat", Rama kapet me komentuesit në Facebook Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një komentues paraditen e së dielës në lidhje me pamjet e publikuara një ditë më p
KQZ i kërkon qeverisë mbi 5.6 milionë euro për organizimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar Qeverisë së Kosovës kërkesën buxhetore për ndarjen e mjeteve të nevojshme pë
Uji i rrëmbyeshëm shemb urën në Kalivaç të Lezhës, izolohen banorët e zonës Nga jugu në veri shirat kanë shkaktuar probleme të mëdha në të gjithë vendin. Ura e Kalivaçit në njësinë Administrati
Basha sulmon qeverinë: Koha t'u rikthejmë shpresën shqiptarëve (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një video ku tregohen dështim
Moti i keq bllokon veriun, 1 metër dëborë në Tropojë! Prej pak ditësh Shqipëria po përballet me një mot të keq, me reshje të vazhdueshme shiu, temperatura shumë të ulëta dhe
Idrizi: Rama bën avokatin e qeverisë greke, zgjerimi në det është i njëanshëm Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi për RTV Ora ka folur në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në ha
Maqedonia e Veriut arrin marrëveshje me Pfizer, siguron 800 mijë vaksina Maqedonia e Veriut ka arritur marrëveshjen me kompaninë "Pfizer" për blerjen e 800 mijë vaksinave kundër COVIDIT-19.