999 rezultate për

veprimtaria

Dy pallate dhe hotel, durrsakut i sekuestrohen 2 milion euro Një durrsaku i janë sekuestruar 2 milion euro pasuri pasi dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale. Pasur
U kap me 5 kg marijuanë, arrestohet korrieri shqiptar i drogës Një i ri shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane pasi ishte në kërkim prej disa kohësh. Emiljan Korreshi, 2
A ka blerë Vangjush Dako vota? Reagon zyrtarisht Prokuroria Ditën e sotme opozita deklaroi se kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako do të arrestohet shumë shpejt. Për kë
Zgjerohet veprimtaria e Trepçës “Trepça” nuk do të merret vetëm me burimet minerale. Ndërmarrjes së kthyer në shoqëri aksionare, gati 100 forma aktivite
Dy diplomatët rusë shpallen “non grata” në Shqipëri Dy diplomatë rusë janë shpallur non-grata në Shqipëri. Mësohet se ky vendim tashmë i është transmetuar ambasadorit ru
Thirrja e Ramës për policinë, LSI: Të analizohet veprimtaria antiligjore e Ramës Pas padisë në Prokurori ndaj kryeministrit Rama, Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon Presidentit të Republikës të
Veprimtaria mizore e Lavdrim Muhaxherit si anëtar i ISIS-it (FOTO LAJM) Lavdrim Muhaxheri apo “Kasapi i Ballkanit”, për një kohë të shkurtër u shndërrua në lider të shqiptarëve në organizatën
Lista dhe veprimtaria e agjentëve e grekë në territorin shqiptar (VIDEO) Pas marrjes së detyrës së kreut të Ministrisë së Brendshme, Ahmet Zogu filloi me organizimin e strukturave të sigurisë s
Nuk u lejohet veprimtaria OJQ-ve që promovuan ekstremizmin Që nga paslufta në Kosovë kanë vepruar shumë organizata joqeveritare ndërkombëtare, në emër të rimëkëmbjes së vendit nga
Gruevski: Duhet parandaluar veprimtaria e ISIS në Maqedoni Nikolla Gruevski në fjalimin e tij në OKB theksoi se është e nevojshme një demonstrim konkret i politikave preventive pë
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
Fushata, KVV: Veprimtaria e KQZ e cunguar Koalicioni i Vëzhguesve Vendore ka konstatuar shkelje ligjore gjatë fushatës zgjedhore e cila sipas raportit të publikua
FMN takim me deputetët e PS-së Përfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar u takuan sot më anëtarët e Partisë Socialiste në Komisionin e Ekonomisë. Dj
Shqiptarët e egjiptit dhe veprimtaria atdhetare e tyre Prof. Dr. Uran Asllani 5 Qershor Shqiptarët në Egjipt, kanë qënë të pranishëm qysh nga shekulli XVI e deri në ditët ton