999 rezultate për

vepra

Lyhen me vaj veprat e artit në muzeun e njohur: Konspiracionet e lidhin me "satanizmin" 70 vepra arti dhe artefakte antike (objekte të bëra nga njeriu me vlerë kulturore dhe historike) në tre galeri të Museum
3 të arrestuar në Durrës, ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale Policia e Durrësit ka arrestuar tre persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Sipas uniformave blu
I akuzuar për katër vepra penale, kapet në Tiranë 32 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” e mbetur në t
Ishte me urdhër mbrojtje, arrestohet 57 vjeçari pasi dhunoi të ëmën Policia e Sarandës ka arrestuar një 57-vjeçar me inicialet F.M., banues në qytetin bregdetar, i cili ka thyer urdhërin e
Vepra të rënda penale, Prokuroria urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve në Tiranë Pas hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.
Spiunonte kolegët tek trafikantët, arrestohet polici në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme 4 persona për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkë
Të armatosur kokë e këmbë, kush janë të radhës që u "peshkuan" nga OFL Operacioni Forca e Ligjit ditën e sotme i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetas
Njëri i dënuar nga gjykata e New Yorkut, kush janë të radhës që morën "ultimatumin" nga OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër personave banues
OFL shkon në Shkodër, kush janë 4 të dënuarit që duhet të justifikojnë pasurinë Besmir Domnori, Denis Skutina, Ranko Thanasi, Saimir Grenasi janë katër personat që tashmë do u duhet të justifikojnë pa
Prokuroria ngre aktakuzë kundër "Burdushit" për 3 vepra penale Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër Hysri Peçanit, i njohur si “Burdushi”, për shkak të veprave pen
Përndiqte këmba-këmbës të renë dhe sulmoi me thikë të vëllain, arrestohet 25 vjeçari në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 25 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar. I riu akuzohet për veprat penale “Përndje
Policia "bën" kërdinë me arrestime, veprat penale që çuan 11 persona pas hekurave Policia e Tiranës ka arrestuar 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar si dhhe 9 drejtues mjetesh të cilët kanë shkelur
Ekstradohen drejt Italisë nëntë shqiptarë të akuzuar për vepra të ndryshme penale Interpol Tirana, në bashkëpunim me Zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane (SCIP), bëri të mundr sot eks
Protestuan për mbylljen e clubeve të natës, procedohen 12 persona Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 12 shtetas, persona të identifikuar si organizatorë, për veprat penale “Organiz
Shtatë të arrestuar në Tiranë, veprat penale që i çuan pas hekurave Policia e Tiranës vijon punën për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, teksa së fundmi ka arrestuar
Arrestohen 3 persona në Durrës, u kapën duke shitur vepra të antikitetit Tre persona janë arrestuar nga policia pasi janë kapur në flangrancë duke shitur vepra të antikitetit. Sipas bluve vepra
Kush janë katër "të fortët" e radhës që ranë në dorën e OFL-së Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Aldo Go
Kush është i rrezikshmi i Bulqizës që u kap sot nga RENEA (VIDEO) Fadil Tërnova, 32 vjeç i shpallur në kërkim për disa vepra penale, si dhe duke vlerësuar rrezikshmërinë që ky person par
Merr fund arratia, kapet 32 vjeçari i rrezikshëm në Bulqizë (VIDEO) Policia e Bulqizës ka finalizuar operacioni policor i koduar "Fundi i arratisë" duke arrestuar një person me rrezikshmër
Arrestohen katër persona në Tiranë, veprat penale që i çuan pas hekurave Policia e Tiranës ka arrestuar katër persona për vepra të ndryshme penale. Në pranga edhe 3 shtetas, për drejtim mjet