999 rezultate për

vendore

Meta dekreton zgjedhjet lokale, kur do të mbahen votimet Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore D E K R E T PËR CAKTIMIN E
Basha lëshon deklaratën e fortë, çfarë do të ndodhë në zgjedhjet vendore (VIDEO) Kryëtari i opozitës, Lulzim Basha ka qënë në Shkodër ku ka pasur një takim me disa fermërë të zonës në Vaun e Dejës.
Masat e policisë për ndeshjen Shqipëri-Jordani Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë sonte në mbrëmje përballë Jordanisë në orën 20:00 në stadiumin “Elbasan Arena”. Mas
Mina, armë e drogë në Lezhë, policia arreston 4 persona Drejtori i Policisë Vendore Lezhë, Ferdinand Mara ka dhënë detaje sot për operacionet e zhvilluara ditët e fundit, ku ja
Vendoret 2019/ PD, gati emrat për zgjedhjet në struktura Në një kohë që pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet vendore, Partia Demokratike ka nisur përgatitjet për përballjen e ardhsh
Nisen motorët, PS merr hapin e madh për zgjedhjet e ardhshme Ditën e sotme PS do të mbledhë Asamblenë Kombëtare duke shënuar kështu nisjen e përgaditjeve për fushatën për zgjedhjet
Vetëhelmohet me ilaçe 20-vjeçarja në Lezhë Një 20-vjeçare ka tentuar ti japë fund jetës, duke konsumuar një sasi ilaçesh mjekësore. Pa aktit ajo u dërgua për ndihm
E frikshme, çifti shkëmben gjarpërinj gjigantë në vend të unazave Një çift në Kinë ka vendosur të thyejë paksa traditën duke shkëmbyer dy gjarpërinj në vend të unazave. Ata i kishin r
Arrestohet në Kukës, kosovari i kërkuar në Suedi për vrasje Një i ri 22-vjeçar, banues në Mitrovicë, Kosovë, është prangosur nga Policia e Kukësit. Sipas burimeve të Policisë Ve
Vetëm 14 zgjati vendimi për produktet vendore, qeveria tërhiqet kokëulur Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për shfuqizimin e vendimit 02/57 të datës 17.07.2018 që obl
Kaq ishte patriotizmi i Kosovës për mallrat vendore, heq vendimin për taksën 30% Qeveria e Kosovës e tërhoqi vendimin për vendosjen e taksës doganore prej 30 për qind në importin e frutave, perimeve dh
Kosova mbron me ligj 21 produkte vendore Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për mbrojtjen më ligj të 21 produkteve vendore. Kësisoj, të gjitha frutat dhe p
Hapen aplikimet në Policinë e Shtetit, gjithçka që duhet të dini për tu bërë polic Policia e Shtetit shqiptar shpalli aplikimet për të ndjekur studimet në Akademinë e Sigurisë, Kolegji Profesional i Lart
Transportonin klandestinë, 4 të arrestuar në Gjirokastër Policia ka arrestuar 4 shtetas pasi kanë kaluar klandestinët në mënyrë të paligjshme drejt Shqipërisë. Në pranga kën
Si do të privatizohen banesat shtetërore në Tiranë Në kryeqytet ka shumë familje që jetojnë në banesa shtetërore falë një kontrate qiraje të lidhur përpara vitit 1992, por
Kapen dhjetra kilogram drogë në Prishtinë Policia e Kosovës ka kapur 41 kilogramë drogë në lagjen “Kalabria” në Prishtinë me operacionin policor “Ndërmjetësuesi”.
Lajm i mirë për të gjithë, shtyhet taksa e pronës Nga 1 janari 2019, bashkitë në të gjithë vendin do të jenë gati për të nisur arkëtimin e taksës së shtëpive sipas metodo
Pezullohen 4 zyrtarë të Drejtorisë së Taksave Vendore në Fier Kryetari i Bashkisë së Fierit ka pezulluar nga detyra 4 drejtues dhe specialistë të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksav
Çudi alla-shqiptare, 10-vjeçari shpallet kryefamiljar dhe pronar toke bujqësore Asgjë nuk është e pamundur në Shqipëri! Çdo ditë përballemi me çudi të padëgjuara ndonjëher e kjo vetëm për shkak të kor
Edhe në Skenderaj konfiskohet mish i prishur Pas skandaleve më mishin e prishur, inspeksioni i Komunës së Skenderajit ka bërë një kontroll duke konfiskuar sasi të mi