999 rezultate për

vendimi

Merret vendimi, kur do të lëvizet lirshëm në BE Ministrat e Brendshëm të bllokut evropian vendosën që nga 1 korriku të hapen kufijtë e jashtëm të BE-së. Kryeministri
Vendimi i Hotit, Vjosa Osmani reagon ashpër ndaj heqjes së reciproritetit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër pas vendimit të sotëm për heq
Di Maria: Mora vendimin e duhur që nuk iu bashkova Barcelonës Angel Di Maria ka pranuar se është i kënaqur me vendimin e tij për të mos iu bashkuar Barcelonës kur tentuan ta blejnë a
Qeveria Hoti prezanton Programin e qeverisjes 2020–2023 Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti në mbledhjen e mbajtur sot miratoi Programin
ZYRTARE/ Buzëqesh Sadiku, Malaga merr vendimin përfundimtar për shqiptarin Futbollisti i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku ka vendosur ta vazhdojë bashkëpunimin me skuadrën e Malagës. Kontr
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit Maqedonia e Veriut i ka dhënë fund pritjes së gjatë pasi ka mbyllur zyrtarisht sezonin futbollistik 2019/2020. Vendim
Manchester City duhet të presë edhe dy muaj për vendimin e CAS "Qytetarët" janë ankuar për dënimin dy vjeçar nga UEFA për mos pjesëmarrje në garat evropiane, për shkeljen e rregullave
Trazirat dhe dhuna në SHBA, Trump gati të marrë vendimin drastik Presidenti Donald Trump “ka autoritetin e vetëm për të vënë në veprim Ligjin e Rebelimit” dhe “nëse është e nevojshme, a
E ardhmja e Sadikut, Malaga merr vendimin e hidhur për shqiptarin Armando Sadiku është një ndër liderët e skuadrës së Malagas, por pavarësisht kësaj klubi spanjoll nuk do e blejë përfund
Abaz Dogu mbulon fytyrën nga turpi në gjykatë, sot merret vendimi për përdhunuesit e të miturës Përdhunimi i vajzës 15 vjeccare në Babrru të Tiranës, ka tronditur gjithë Shqipërinë. Të akuzuarit për veprën e rëndë
Mbyllën kufirin me Shqipërinë, qeveria e Kosovës merr vendimin e rëndësishëm pas kritikës së Ramës Pas mbylljes së kufirit me Shqipërinë, Kosova ka marrë vendimin e rëndësishëm. Ministria e Punëve të Brendshme në Kos
Fansi i "çmendur" përndjek Luanën, moderatorja merr vendimin drastik (FOTO LAJM) Moderatorja Luana Vjollca është kthyer prej kohësh në një nga fytyrat më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Por pre
"Humba një shumë të jashtëzakonshme", Loredana merr vendimin e papritur për koncertet (FOTO LAJM) Reperja e njohur Loredana anuloi turin e saj si pasojë e Koronavirusit. Së fundmi ajo ka zbuluar se ka humbur një shumë
Gati vendimi: Gjykata Kushtetuese pritet të vendos në favor të Thaçit Gjykata Kushtetuse do t’i jap të drejtë presidentit Hashim Thaçit për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër të Kos
Lajm i mirë për shqiptarët! Njihen patentat me Turqinë Qeveria ka vensodur sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave për njohjen e ndërsjellë të patentave me Turqinë. "Në
Merret vendimi final, Premier League po rikthehet Drejtuesit e Premier Leagues kanë vendosur sot edhe zyrtarisht nisjen e futbollit anglez. Para pak minutash është vot
Në pritje të vendimit të Kushtetueses, VV konfirmon protestën e nesërme Nga partia që udhëhiqet nga Albin Kurti, po planifikojnë që nesër të bëjnë edhe një provë për protestë në shesh të Prish
Haradinaj po pret vendimin e Kushtetueses: Për 48 orë do ta votojmë Qeverinë e re Haradinaj në një intervistë për Ekonomia Online, ka shtuar se do ta respektojnë vendimin e kësaj gjykate, duke u shprehu
Analistët: Vendimi i Kushtetueses nuk do t’i japë fund krizës politike në Kosovë Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur afat deri të premten për të publikuar vendimin rreth kushtetutshmërisë së dekr
Vendimi më i bukur në jetë: Elgiti shoqëron Klean në sallën e lindjes (FOTO LAJM) Çifti shumë i dashur për publikun, Elgit Doda dhe Klea Huta do të bëhen së shpejti prindër për herë të parë. Klea është