999 rezultate për

vendet

"Të sëmurët me Covid nxirren nga spitali për të liruar vendet, vdesin në shtëpi" Ish-deputeti i Partisë Demokratike, mjeku Bardh Spahia dha sot detaje për denoncimin e bërë mbrëmjen e djeshme nga kryed
Macron: Franca do të ofrojë vaksina COVID-19 për vendet e varfra Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi sot se Franca do të ofrojë një pjesë nga dozat e saj të para të vaksinës COV
Vendet me më shumë gjasa për t'u infektuar me koronavirus Një pjesë e vogël e vendeve ku njerëzit shkojnë shpesh, përbën një shumicë të madhe të infeksioneve të koronavirusit në
Qytetarët të pabindur! Dy vendet ku po përhapet më shumë COVID-19 në Tiranë Baret dhe restorantet në kryeqytet konsiderohen si vatra të përhapjes se koronavirusit, për shkak të mos respektimit të
Nga sot Gjermania futet në izolim, çfarë pritet të ndodhë me vendet e tjera të Evropës Gjermania, nga sot, futet në izolim të pjesshëm, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Numri i rasteve të reja në
Miliona euro, Maqedonia importuesi më i madh i maskave për vendet e BE-së Që prej shpërthimit të pandemisë, maska është bërë e detyrueshme sidomos në ambjetet e mbyllura me qëllim parandalimin e
Maqedonia jep njoftimin e rëndësishëm për vendet e rajonit Maqedonia e Veriut ka vendosur së fundmi që të heqë pengasat në lëvizjen e qytetarëve mes vendeve të rajonit. Ministr
Të martohesh me pemën, gjëra të "çmendura" që konsiderohen normale në vendet e tjera (FOTO LAJM) Çdo vend ka ligjet, traditat, rregullat dhe veçoritë e veta që mund të duken të çuditshme dhe madje tronditëse për njerë
Vendet e mizorive, këto janë 5 burgjet më famëkeqe në botë (FOTO LAJM) Të burgosurit që kanë vuajtur dënimin e tyre në burgjet më famëkeqe në botë, vështirë se do e mendonin ndonjëherë që god
Mbi 1 milion viktima, vendet më të goditura nga COVID-19 Koronavirusi ka kontribuar në vdekjen e një milion njerëzve në të gjithë botën. Raporti i vdekjes së njëmiliontë arriti
Vizita e Trump dhe vendet e punës, çfarë tha Grenell për marrëveshjen sot në Beograd? Emisari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell është takuar sot në Beograd me delegacionin serb, përfshirë pres
Paralajmërimi i OBSH-së, vendet evropiane shpallin kufizime të reja Vendet evropiane njoftuan masa të reja kufizuese për shkak të koronavirusit, një ditë pasi Organizata Botërore e Shëndet
Zaev: Ekziston zgjidhje me Bullgarinë, të dyja vendet do të jenë fituese Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se “ne vazhdojmë miqësisht dhe do të jemi të kujdesshëm me narrativin tonë pasi ekz
Ja kur pritet hapja e kufijve të Maqedonisë me Kosovën dhe vendet e rajonit (VIDEO) Vendet e rajonit, javën e ardhshme pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e kufijve pa kushte. Ndonëse qëndrimi
Keni kujdes! Ja vendet më të papastra që mund të prekni gjatë një dite Me përhapjen e COVID-19 është më e rëndësishme se kurrë të bëni kujdes se ku vini duart. Këshilla e parë për t’u mbro
Çfarë po ndodh me vendet që e kaluan valën e parë të koronavirusit Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti, pasi ka analizuar numrat në dhjetë shtete të Evropës, SHBA-në dhe Suedinë ka konstatu
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
OBSH: Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të mjekëve në botë Shqipëria renditet ndër vendet që kanë një numër më të ulët mjekësh në raport me popullsinë në botë, sipas një harte të
Franca e bën maskën të detyrueshme në vendet e punës Maskat mbrojtëse do të bëhen të detyrueshme në pothuajse të gjitha vendet e punës në Francë, njoftoi sot Ministria e Pun
Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka v