999 rezultate për

veliaj

Veliaj: Qeset me pagesë, e vetmja mënyrë si mund t’i vëmë fre ndotjes Nga data 2 prill, Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që do të nisë reduktimin e përdorimit të qeseve Plastike, duke
Meta, batuta me Veliajn dhe fëmijët: Disa u mërzitën se lali Eri nuk u solli fiq Në inaugurimin e rikonstruksionit të shkollës “Kongresi i Lushnjes” kryebashkiaku Erion Veliaj është kujdesur të ketë me
Ja dhurata e Veliajt për "tironsit" pak para zgjedhjeve Një dhuratë para zgjedhjeve u vjen banorëve të Tiranës, pronarë të shtëpive prej qerpiçi, që për shkak të statusit zonë
A iu "pre koka" e Tahirit për shkak të rivalitetit me Veliajn? Ja si përgjigjet kryebashkiaku Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, ka folur edhe për marrëdhënien e ti
Veliaj: “Në Tiranë kemi hapur 105 kantiere pune, ku janë punësuar rreth 10 mijë vetë” Sot është nënshkruar Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që vepro
Veliaj: Po të jemi bashkë mund të bëjmë gjëra të mrekullueshme Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë dis
Veliaj: Më mirë vendosim stola e mbjellim pemë, se sa sherre Nëse ke dëshirë të kujtosh një të afërm që nuk jeton më apo të shenjosh një përvjetor të bukur, mund t’i bashkohesh nism
Veliaj: Asnjë ditë pa një punë konkrete, Tirana ka ndryshuar shumë në dy vite Në kuadër të riorganizimit për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 18 qershorit, kryebashkiaku Erion Veliaj, njëher
Veliaj: Plani Urbanistik që do ta bëjë Tiranën po aq te bukur sa Pazari i Ri Plani i Përgjithshëm Vendor që u miratua në fund të dhjetorit nga Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet që ta shndërrojë Ti
Kryebashkiakët e Veronës dhe Firences: Veliaj, pasion për të transformuar Tiranën Transformimi që ka pësuar Tirana në dy vitet e fundit i ka surprizuar edhe dy homologët italianë të kryebashkiakut Velia
Mbështetja e moshës së tretë, Veliaj: U shërbejmë rreth 5 mijë të moshuarve në Tiranë Bashkia e Tiranës synon të rrisë nivelin e përfshirjes së grupeve të interesit në organizimin dhe buxhetimin e shërbimev
Përurohet qendra e parë e shërbimeve “one-stop-shop” e Ujësjellësit të Tiranë Bashkia e Tiranës ka hapur qendrën e re të shërbimeve për Ujësjellës-Kanalizime, sipas modelit one-stop-shop, me qëllim
KOMENT/ Ramës, Metës, apo Veliajt? Kujt po i tregon "forcën" Saimir Tahiri? Nga Albeu.com Saimir Tahiri nuk është më ministër që prej tre ditësh, por dy prej tyre ai i ka kaluar mes policë
SHËNIM/ Veliaj-Tahiri, rivalitet në media për "Ditën e Verës" Me rastin e Ditës së Verës, në Tiranë janë duke u zhvilluar një serë aktivitetesh, por dy janë figurat që po spikasin me
The Economist: Tirana po “fluturon”, po politika shqiptare e pisët Revista prestigjioze britanike “The Economist” në një shkrim me titull “Tirana po fluturon”, flet për përpjekjet e kryeb
Veliaj prezanton “heroinat” e Pazarit të ri, nga mickonja, tek xhada… (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryetari i Bashkisë së Tiranës e ka nisur ditën me inagurimin e Pazarit të Ri, ku ka marrë pjesë edhe krye
“Dita e Verës”, Rama dhe Veliaj vendosin veroret mes Tiranës (VIDEO&FOTO) Ditën e sotme në të gjithë Shqipërinë festohet “Dita e Verës”. Në Tiranë kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i T
Veliaj përuron linjën e re në Tiranë: Po heqim dorë nga transporti i nivelit "dum-dum" Banorët e Farkës dhe zonës së Kopshtit Zoologjik nuk do të udhëtojnë më me autobusë të vjetër, pa kushte dhe të amortizu
Çelet në Tiranë Bienalja e Akuarelit, marrin pjesë 400 artistë nga 60 vende të botës Tirana mikpriti Edicion e Dytë të Biennales Ndërkombëtare të Akuarelit, ku për pesë ditë do të shfaqen punimet origjinal
Shkarkimi i ministrave, Patozi: “Koka turku” për Erion Veliajn Deputeti demokrat Astrit Patozi kaq reaguar pas lëvizjeve të fundit brenda. Patozi thotë se 3 ministrat e tjerë janë
 
Zjarrfikesi pas fikjes se zjarrit ne katin e nendheshem te Bibliotekes Kombetare

Zjarrfikesi pas fikjes se zjarrit ne katin e nendheshem te Bibliotekes Kombetare