999 rezultate për

veli

Tirana përkujton 74-vjetorin e Çlirimit, Veliaj ka një mesazh për banorët e Unazës së Re Tirana përkujtoi sot 74-vjetorin e Çlirimit të qytetit nga pushtuesit nazifashistë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Ve
Shkon për të lobuar kundër Kosovës, Daçiçin e zë damllaja në avion Një portal serb, që në shumicën e rasteve publikon “Fake News”, ka shkruar përsëri një lajm të rrejshëm për Ivica Dacici
Çlirimi i Tiranës, homazhe tek monumenti "Ushtari i Panjohur" (VIDEO) Në mëngjesin e 17 nëntorit të vitit 1944, pas 19 ditë e net luftë të ashpër e të pandërprerë, kryeqyteti i Shqipërisë, T
Tirana vlerësohet në Kongresin Botëror & Panairin e Qyteteve Inteligjente në Barcelonë Ndryshimet që ka pësuar Tirana në 3 vitet e fundit e kanë kthyer kryeqytetin shqiptar në model suksesi në Europë. Lajmi
Veliaj reagon pas protestës: Qyteti do triumfojë mbi barbarinë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas protestës së banorëve të “Astirit” të cilët kundërshotjnë p
"Askush nuk kopjoi! Prapaskenat e anulimit të konkursit për Komisar" Konkursi për gradën "Komisar", është vendosur që të shtyhet për një datë tjetër por të pacaktuar. Kujtojmë se kjo ës
A do të ikë Ardi Veliu nga drejtimi i Policisë? Përgjigjet Rama Mbrëmjen e sotme në emisionin “Repolitix” Rama është pyetur nëse do të largohet Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veli
Veliaj: Disa shpellarë nuk me ndalin Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të Unazës së Re. Veliaj deklaro
Hapeni derën o hajdutë! Banorët e Unazës së Re tentojnë të hyjnë në bashki (VIDEO) Banorët e ‘Unazës së Re” që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës për të dytën ditë me radhë kanë bllokuar rrugën pë
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Pastrimi i Parkut të Liqenit tashmë me mjete moderne e ekologjike (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi nga Parku i Liqenit se, pastrimi i kësaj zone do të bëhet me mjete
Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijët, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës Një qendër e re laboratorike e inovacionit ka marrë jetë në Tiranë, ku fëmijët e kryeqytetit mund të mësojnë kurrikula
Veliaj: “Do transformojmë Bulevardin “Zogu I” në një zonë kushtuar turizmit Tre vitet e fundit Njësia 9 ka përjetuar disa nga investimet dhe projektet më të mëdha transformuese për Tiranën, duke n
Tirana mikpret konferencën më të madhe ballkanike për ujin Tirana mikpriti sot konferencën dhe ekspozitën më të madhe ballkanike për ujin, ku ekspertë dhe politikëbërës nga shumë
Veliaj: Bulevardi ‘Migjeni’ në Kashar, investimi që transformon gjithë zonën Falë reformës territoriale, në këto 3 vjet, edhe zonat e njohura si periferike të Tiranës kanë njohur investime të rëndë
Tirana hedh kandidaturën për t’u zgjedhur “Kryeqyteti Europian i Kulturës 2024” (FOTO LAJM) Në vitin 2024 Tirana mund të jetë Kryeqyteti Europian i Kulturës. Bashkia e Tiranës ka hedhur kandidaturën për të qenë a
4 zakonet kryesore që do t’ju shpëtojnë nga ataku kardiak Sulmet në zemër vrasin cdo ditë njerëz në të gjithë botën. Por ka disa mënyra të cilat mund t'ju ndihmojnë të paranda
Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet (FOTO LAJM) Rikonstruktohet biblioteka “Hamit Beqaj” në Njësinë 8 në kryeqytet Veliaj: “Investimi në biblioteka është fitore mbi
Veliaj: Ndalimi i importit të makinave të vjetra, vendimi më i mirë për mushkëritë e fëmijëve Kryebashkiaku Veliaj prezantoi investimet e bashkisë për 2019-n në Njësinë 7 Veliaj: “Ndalimi i importit të makinave të
Nano: Kur do të ikë Rama, Veliaj dhe Xhafa nuk janë budallenj Analisti Mustafa Nano jep disa motive të “largim-shkarkimit” të Xhafajt, ndërsa mendon se Rama nuk do arrijë të pastrojë