999 rezultate për

varhelyi

Kurti deklaroi se dialogun nuk e ka prioritet, BE-ja i kujton se duhet të përfundojë marrëveshjen Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi kanë bërë një dekl
Komisioneri Evropian e siguron Hotin se Kosova do të pranojë vaksinën kundër COVID-19 Kryeministri i Republikës së Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar një bashkëbisedim me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjer
Varhelyi: I zhgënyer që nuk u hapën negociatat me BE-në Komisioneri i BE për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi shprehet i zhgënjyer për mos hapjen e negociatave me Shqipëri
Tërmeti i 26 nëntorit, Oliverd Varhelyi: Be do qëndrojë krah Shqipërisë Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi në 1-vjetorin e goditjes nga tërmeti të Shqipërisë, ku 51 persona humbën
Komisioneri zbardh bisedën me Ramën: Këtë presim nga Shqipëria "Presim që Shqipëria të përparojë në rrugën drejt BE-së..." Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian Oliver Va
Zëdhënësja e KE mesazh të qartë: Maxhoranca të presë “Venecian” për Kodin Zgjedhor Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike n
Anëtari i stafit me COVID-19, komisioneri Oliver Varhelyi karantinohet në banesë Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi është karantinuar në shtëpi, pasi një anëtar i stafit të tij u testua po
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
Varhelyi jep lajmin e mirë: Kemi marrë dakordësinë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Rama, tha se është dhënë
Varhelyi në Tiranë: Reforma Zgjedhore, kusht për konferencën e parë ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Nga salla e Parlamenti
Hoti në Bruksel kërkon liberalizmin e vizave për Kosovën Gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur në takim
Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë
Rregullat e reja për anëtarësimin në BE, DW: Komisioni do që ta ketë mirë me të gjithë Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të marrë parasysh kërkesën e Francës për reformimin e zgjerim
Majlinda Bregu takohet me Komisionerët Varhelyi dhe Gabriel në Bruksel (FOTO LAJM) Bruksel - "2020 është një vit kritik për rajonin dhe marrëdhëniet e ndërsjella midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, si