999 rezultate për

vangjel

"Nuk realizuan dot atentatin ndaj Enverit në Bllok", sekretet e dosjes së 7 gazetarëve Publikohen dokumente arkivore nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), ku ndodhet një ko
Artan Hoxha i kthehet Vangjel Dules: O qirje Vangjelis, nuk e zhbëni dot gjakun e çamëve Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”, u pyet nga paneli i të ftuarve, lidhur me min
Tirana triumfon me përmbysje ndaj Kukësit dhe merr për herë të parë kreun (VIDEO) Tirana ka bërë përmbysjen e çmendur 2-1 në sfidën ndaj Kukësit e vlefshme për javën e 23-të në Kategorinë Superiore.
Kukësi-Tirana / Verilindorët në avantazh, Vangjeli dërgon topin në rrjetën e portës së tij (VIDEO) Zhbllokohet sfida, verilindorët kalojnë në avantazh pas autogolit të Kristi Vangjelit. Meritë për këtë avantazh ka p
Formacionet zyrtare, Tirana-Skënderbeu Do të luhet duke nisur nga ora 17:00, në stadiumin “Air Albania”, ndeshja mes Tiranës dhe Skënderbeut e vlefshme për jav
Gazetari ia thotë në sy Berishës: Basha dhe Rama janë takuar në janar “Mendoj se marrëveshja duhet të analizohet në këtë kontekst. Pas një vendimi ekstrem të opozitës shqiptare siç ishte dje
Vangjel Dule: Pa të drejtat e minoritetit, Shqipëria s’ka rrugë për në BE! "Herët a vonë respektimi i të drejtave të minoriteteve do të bëhet realitet se rrugë tjetër nuk ka" Vangjel Dule shpr
Vangjeli u mburr për fjalimet, Shehi e ironizon: A të kanë paguar? Lorenc Vangjeli ka qenë i ftuar në Opinion ku ka treguar se ka thyer rekord kur ka mbajtur 14 fjalime për në parlament.
Dule kujton vrasjen e Kacifas e kritikon qeverisë shqiptare: Të dënohet përgjegjësit Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ngriti shqetësimin se gati më shumë se 2 vjet nga ligji për të drejtat e minoriteteve, ng
ZYRTARE/ Vangjel Zguro bëhet me ekip të ri (FOTO LAJM) Futbollisti shqiptar Vangjel Zguro është bërë me ekip të ri. Pogradecari ka firmosur së fundmi ka firmosur me FC Tulsa,
E konfirmon për Albeu.com, Vangjel Zguro: Mbetem në Amerikë Vangjel Zguro, lojtari nga PogradecI i cili e mbylli pas 1 viti aventurën me skuadrën amerikane, Chattanooga Red Wolves,
ATENTATI/ Analisti: Nesër do mësoni emrin e njërit prej vrasësve me pagesë I ftuar në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, analisti Lorenc Vangjeli thotë se ditën e nesërme pritet të bëhet p
Të shtëna ndaj pronarit të lokalit dhe gjobëvënie, kush është i arrestuari në Berat Një 31-vjeçar u arrestua nga policia e Beratit, i akuzuar se më 18 tetor në bulevardin “Republika”, Berat, pas një konfl
Letra sekrete e Enverit:Si mund t'ua marrim trashëgimtarëve pasurinë Dashnor Kaloçi/ Publikohet dokumenti me siglën “Tepër Sekret të vitit 1962, ku kryetari i Shoqërisë Komisionare, Vangje
Tirana-Partizani, formacionet zyrtare Tirana dhe Partizani provojnë forcën në ndeshjen derbi që zhvillohet në "Selman Stërmasi". Si bardheblutë, ashtu edhe të
"Fenomenal" Vangjel Zguro, shënon supergol nga goditja këndit dhe feston me "shqiponjë" Pas një karriere në klubet shqiptare, Vangjel Zguro prej një viti është transferuar në Amerikë në “USL League One” .
Vangjeli: Nuk e kam tradhtuar Skënderbeun Kristi Vangjeli e ka cilësuar një hap të rëndësishëm për karrierën e tij kalimin te Tirana. Pak para se të prezantohe
Nis protesta e opozitës, i bashkohet edhe Vangjel Dule Ka nisur tek Drejtoria e Policisë së Tiranës protesta e opozitës paralajmëruar pas mesnate për të kërkuar lirimin e pers
E frikshme, në aksionin te Komuna e Parisit rrezikuan të vdisnin të pafajshëm Lorenc Vangjeli ka folur në studion e emisionit “Opinion” për aksionin që u zhvillua në zonën e Komunës së Parisit ditën
Ka tension në Laç, tifozi gjuan me shishe Vangjelin (VIDEO) Laçi po fiton 1-0 në përballjen ndaj Skënderbeut në duelin vendimtar për një vend në Europë. Dhuna dhe sjellja jo nor