999 rezultate për

vala

Arrestohet organizatori i një rrjeti botëror të krimit kibernetik Ukraina njoftoi sot arrestimin e një hakeri të dyshuar si organizator i një rrjeti të krimit kibernetik botëror “Avalanc
I ftohti mban të mbërthyer vendin, ja kur rriten temperaturat Moti i keq me reshje të dendura dëbore dhe shiu ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin. Ndërsa sipas meteorologëve
Aksident i rëndë në Maqedoni, lëndohet një deputete dhe një kryetar komune Në aksidentin e rëndë që ndodhi mbrëmë në rrugën Demir Kapi – Udovë sipas disa mediave maqedonase është lënduar një depu
Vala e serialeve turkeve pushton botën, 350 milionë euro fitime në vetëm një vit Vala e serialeve turke nisi si një ortek i cili përfshiu shumë vende dhe solli fitime marramendëse brenda një kohë shumë
Mikrovala ul sasinë e vitaminave të ushqimeve tona Furra me mikrovalë lejon që ushqimi nga frigorifer të shkrihet ose nxehet brenda disa minutave dhe të jetë gati për t'u
Reagon VALA pas shqetësimeve nga numri me prefiks +382 Pas shqetësime të ngritura nga qytetarët në vend për thirrjet telefonike nga shtetet e huaja dhe ato të rajonit, është p
Këto sëmundje që shkakton mikrovala që nuk i keni dëgjuar kurrë Eksperti zviceran Hans Hertel bëri një studim ku zbuloi se mikrovalët largonin çdo lëndë ushqyese të ushqimit. Rreza
Rikthehet vala tropikale në vend! Ky është parashikimi i motit në fundjavë Nëse mendoni se jemi drejt vjeshtës dhe temperaturat do të freskojnë, e keni gabim. Temperaturat janë rritur sërish
Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Vapa drejt fundit! Sinoptikanët: Ja sa bien temperaturat Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mor
Evropa në alarm, vala e të nxehtit pritet të përkeqësohet Shumë nga shtetet e Evropës kanë përjetuar gjatë kësaj jave, temperatura të cilat në disa prej tyre kanë shënuar edhe re
Gjenden të ngrirë në Alpe trupat e çiftit që u zhduk para 75 viteve Trupat e ngrirë të një çifti zviceran, i cili u zhduk para 75 viteve në Alpe, janë gjetur në një akullnajë të tkurrur.
Kujdes! Sot nis vala e të nxehtit afrikan, këto qytete preken më shumë Edhe sot vala e të nxehtit afrikan do të pushtojë Shqipërinë. Temperatuarat do të jenë të lartë duke u kushtëzuar me
Bie vala e virusit kibernetik që preku botën, frikë për sulme të tjera Vala e sulmit kibernetitk që preku rreth 150 vende është ngadalësuar, pavarësisht raporteve për disa sulme të reja në Az
Të tjerë ministra do të shkarkohen, ja kur do të jetë vala e dyte e largimeve Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në “News24; nuk e mohoi id
Vala e të ftohtit merr 7 jetë njerëzish në Bullgari Vala e të ftohtit që ka goditur prej mëse një jave Evropën ka shënuar shtatë viktima në Bullgari, njoftojnë mediat loka
38 të vdekur nga vala e të ftohtit në Evropë, acar polar edhe në Ballkan Vala e të ftohtit që ka prekur Evropën që prej javës së kaluar, me temperatura polare, ka shkaktuar të paktën 38 të vdek
Superliga e Kosovës ndërron emrin, ja si do quhet "Vala Superliga e Kosovës" është emri që do të quhet edicioni i ri i elitës së futbollit të Kosovës. Tashmë sponsori
Shikoni si krijohet vala gjigante nga shkatërrimi i digës (VIDEO) Përmes videos do të shikoni pamjet spektakolare nga Norvegjia, në momentin kur një digë shkatërrohet plotësisht nga një
Ja çfarë shkakton përdorimi i mikrovalës Mikrovala, është objekti që shpesh na vjen në ndihmë për të përgatitur ushqimin dhe pse përdorimi i saj cilësohet i rrez