999 rezultate për

vaksina

Ekspertët: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit! Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy do
Rakacolli jep lajmin e mirë: Të hënën vijnë 15 mijë vaksina të Pfizer në Shqipëri Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka deklaruar se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së
COVID-19/ Mijëra raste në ditë! Kaq vaksina janë injektuar deri më sot në Shqipëri Ministrja e Shëndetëisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit në Qendrën
A do të vijnë në Shqipëri vaksina ruse dhe kineze? Përgjigjet deputetja Spahiu (VIDEO) Deputetja socialiste Klodiana Spahiu e ftuar në emisionin “As pro, as kundër” në ABC ka dhënë disa përgjigje lidhur me p
Çfarë po paralajmëron Rama: Së shpejti lajme të mira! (FOTO LAJM) Prej ditësh vazhdon vaksinimi i shqiptarëve kundër koronavirusit ndërkohë priten ngarkesa të tjera dozash anti-covid.
Lajm i mirë! Kjo vaksinë anti-covid ofron 100 përqind mbrojtje 28 ditë pas injektimit Një lajm i mirë vjen nga kompania që punoi vaksinën anti -covid Johnson& Johnson. Profesori i Politikave Shëndetësor
Ka vaksinuar me dozën e parë gjysmën e popullsisë, ky shtet synon rihapjen e plotë të ekonomisë Izraeli synon të rihapë ekonominë nga 5 prilli, pasi të ketë vaksinuar të gjithë popullsinë e përshtatshme kundër korona
Ngërçi i rrezikshëm, AstraZeneca i jep BE-së vetëm gjysmën e vaksinave të premtuara AstraZeneca i ka raportuar Bashkimit Evropian se pret të dorëzojë më pak se gjysmën e shifrave të vaksinave Covid-19 për
Ky shtet i gatshëm t’i japë infermierë Gjermanisë dhe Britanisë në këmbim të vaksinave Filipinet do të lejojnë që mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor, kryesisht infermierë, të punësohen në Britani dhe në
Vetë eci me hapa "galopantë", Izraeli dhuron vaksina për vendet e tjera Izraeli i ka dhuruar “një sasi të kufizuar” vaksinave kundër COVID-19, Palestinës dhe disa vendeve të tjera, sipas një
Të kushtojë sa të dojë! Vaksina kundër COVID-19 duhet të shpërndahet në mënyrë të drejtë vaksinaVendet perëndimore po përpiqen të vaksinojnë sa më shpejt popullsinë e tyre. Kjo mungesë e solidaritetit do të ke
"Jam lypësi më i gjatë në planet", Rama: Presim 360 mijë doza nga AstraZeneca Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë të përjavshme bashkë me Ministren e Ekonomisë Anila Denaj.
Vaksina ruse e kineze në Shqipëri? Rama: Kjo është arsyeja pse s'biem dakord Kryeministri Edi Rama i cili është në Rinas duke pritur një tjetër ngarkesë të dozave të vaksinave të Pfizer, ka folur e
Bëri vaksinën anti covid-19, Rama: Kam zhvilluar antitrupa (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme gjendet në Rinas ku po pret 8190 dozat e vaksinave nga Pfizer. Gjatë një konfe
Rama: Një shtet mik na ka premtuar 360 mijë doza vaksina Kryeministri Edi Rama nga aeroporti i Rinasit ku pritet të vijë pjesa tjetër e vaksinave të Pfizer, 8190 të tilla, tha s
Zaev paralajmëron edhe 100 mijë vaksina "Sputnik V" (VIDEO) Sekretari i spitalit të përgjithshëm në Ohër është vaksinuar kundër virusit korona edhe pse sipas autoriteteve, nuk ka q
Pirro Milkani pas vaksinimit: Është shpëtimi i vetëm nga kjo pandemi Në ditën e vaksinimit të personaliteteve mbi moshën 80 vjeç, është injektuar kundër koronavirusit edhe regjisori i njohu
Kosova ende pa vaksina anti-covid, Ministria e Shëndetësisë hesht Kosova është i vetmi vend në rajon që ende nuk ka nisur vaksinimin anti-Covid-19, edhe pse është paralajmëruar se vaksin
Rusia nuk ndalet, miraton vaksinën e tretë Rusia nuk ka humbur kohë, por ka miratuar ditën e sotme vaksinën e saj të tretë kundër koronavirusit për përdorim të bre
Kryeministër i vendit?! Rama: Vaksinat m'i dha Ndragheta po mos e bëj muhabet Kryeministri Edi Rama sicc nuk përton, ka replikuar ditën e sotme me komentuesit në Facebook, kryesisht sa i takon vaksi