999 rezultate për

vaji

Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Këtu mund të
Fiku dhe ulliri, ushqim dhe ilaç Studimet e bëra kanë vërtetuar se fiku përmban një përqindje të lartë lëndësh ushqyese dhe vitamina. Është bërë e qartë
Një "doktor" më vete, sëmundjte që kuron vaji i ullirit Në kuzhinën tonë shpesh përdorim vajin e ullirit, por jo të gjithë dimë me saktësi vlerat që ka për shëndetin tonë.
Kujdes nga vaji i kokosit, nuk është aq i pafajshëm sa ç’duket Vaji i kokosit është bërë praktikisht si vajza më popullore e shkollës, e cila na dukej perfekte në gjithçka. Ajo kishte
Trajtime që trashin vetullat Për shumë vite me radhë, vetullat e holla kanë qenë të preferuarat e shumë femrave, por vitet e fundit vihet re një dësh
Ministri: Vaji i palmës kërcënon kosovarët, jam i pafuqishëm ta ndaloj Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka alarmuar të martën se në tregun kosovar po shiten produkte me përm
Pse është i mirë vaji i hudhrës Të gjithë ne vuajmë prej dhimbjeve kronike në shpinë dhe kyçe, për shkak se qëndrojmë ulur në zyrë apo nuk lëvizim sa du
Këto janë produktet e kozmetikës që duhet ruajtur në frigoifer Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi
Vullkani vazhdon të nxjerrë llavë në Havaji Banorët në Ishullin e Madh të Havajit janë në gjendje emergjence pasi vullkani Kilauea nxori përsëri llavë, duke bërë të
Femra vini re, konsumi i vajit të peshkut ju bën të shtyni menopauzën për 3 vite Një dietë e pasur me vaj peshku mund t’iu ndihmojë të shtyni menopauzën për tre vite. Ky studim është zhvilluar duke shq
Hamburger me salcë djathi Përbërësit 750 gr tul viçi 150 gr djathë 125 gr jogurt 8-10 copa qepë 2 lugë majdanoz 2-3 lugë vaj veg
Kujdes si gatuani me vajin e ullirit, shkakton kancer Vaji i ullirit është një nga burimet më të mira të Omega-s, që të nevojiten për shëndetin, për sistemin nervor dhe për a
Një lugë vaj ulliri në mëngjes sjell këto të mira për shëndetin Një lugë vaj ulliri çdo mëngjes zgjon shëndetin në organizëm, i dhuron trupit energji ndërsa forcon imunitetin dhe sigur
Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendor që pas mesnate të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës. Çmimet e be
Ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendor që pas mesnate të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës. Çmimet e be
Ja si ndikon vaji i kokosit në fytyrën tuaj Një përbërës i veçantë si vaji i kokosit, që gjen përdorim masiv në kozmetikë konsiderohet i mrekullueshëm dhe ideal për
Ja pse duhet të konsumoni vaj ulliri Tradicionalisht një dietë me yndyrë të ulët është përshkruar për të parandaluar sëmundje të ndryshme si sëmundjet e zemr
Si të përgatisni në shtëpi kremin e trupit? Kremrat hidratues, gjalpi, losionet apo qumështi i trupit. Ndonëse gratë kanë shporta pa fund me produkte të tilla, këto
Nga mesnata derivate më të shtrenjta Nga mesnata do të ketë rritje gati për të gjithë derivatet. Çmimet e reja janë: Eurosuper BS 95 rritet për 2 denare, pr