999 rezultate për

ushtarak

Ndërron jetë te Sanatoriumi ish-ushtaraku i lartë Ish-ushtaraku Petrit Myftiu ka humbur jetën në spitalin e Sanatoriumit pas infektimit me koronavirus. Myftiu ka qenë
Para dhe pas detyrës, përpara jush ushtaraket më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por k
5 arsye pse SHBA është më e forta në botë (VIDEO) Rënia e Bashkimit Sovjetik në fillim të viteve 90, la SHBA-të si superfuqia e vetme në botë, dhe ajo kurrë nuk i ka kthy
Serbia merr tanke nga Rusia, ministri i Mbrojtjes: Do të forcojmë aftësitë tona ushtarake Tanke T-72 do të arrijnë nga Rusia në Serbi, konfirmoi ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviç. “Tridhjetë tan
Ish-e dashura këngëtare shfaqet me Kim Jong-un, bashkëshortja nuk shihet prej muajsh Një ish-e dashur e udhëheqësit komunist të Koresë së Veriut, është shfaqur së fundmi në mënyrë misterioze përkrah tij, g
Takoi ushtarakun e infektuar, presidenti futet në karantinë Presidenti bullgar Rumen Radev do të duhet të vetizolohet në pritje të një testi koronavirusi, pasi ra në kontakt në fun
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke “Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke
Diktatori Kim Jong- un nxjerr lotët para parades ushtarake Lideri autoritar i Koresë së veriut Jong-un ka prezantuar një raketë të re gjigande bërthamore në paradën ushtarake në P
Infektohen me koronavirus 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Trump Të paktën 27 persona në Shtëpinë e Bardhë dhe udhëheqës ushtarakë të Donald Trump kanë dalë pozitivë ndaj koronavirusit.
U infektua me COVID-19, mjekët tregojnë gjendjen e Trump Gjendja e presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump është duke u përmirësuar dhe ai mund të lëshohet nga spitali
Donald Trump dërgohet në spital ushtarak Presidenti Trump po dërgohet në qendrën spitalore e ushtrisë amerikane Walter Reed pranë Uashingtonit për trajtim mjekës
Shkatërrimi i automjeteve ushtarake: Azerbajxhani publikon pamje nga dita e pestë e konfliktit me Armeninë (VIDEO) Konfliktet vazhduan edhe për ditën e pestë me radhë mes Armenisë e Azerbajxhanit, derisa vendet e mëdha si SHBA, Franca
NATO jep lajmin e mirë: Greqia dhe Turiqia janë pajtuar! Greqia dhe Turqia janë pajtuar për të shmangur përplasjet aksidentale në Mesdheun lindor duke vendosur një linjë të komu
Përplasja ushtarake mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, reagon Rama Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së, ka reaguar, pas luftimeve, të rinisura mes Azer
Reshje shiu e shtrëngata, si pritet të jetë moti ditën e diel Reshjet e shiut do të vijojnë të jenë prezente në vendin tonë edhe ditën e nesërme. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ush
SHBA shton forcat ushtarake në Siri plas përplasjes me Rusinë Shtetet e Bashkuara kanë shtuar prezencën ushtarake në Siri, pasi disa forca ushtarake rusë kanë intensifikuar tensionet
"Reuters” zbulon shkakun e vërtetë të përplasjes Turqi-Francë në Mesdhe Tensioni mes Francës dhe Turqisë nuk është vetëm në nivelin verbal. Detaje të publikuar nga "Reuters" tregojnë se th
Konflikti me Greqinë, kërcënon Erdogan: Turqia ka fuqinë politike dhe ushtarake që të grisë hartat që i imponohen Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se “Si Turqi dhe si popull turk ne jemi të përgatitur për çdo mundës
Para dhe pas detyrës, përpara jush ushtaraket më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por k
Tensionet greko-turke në Mesdhe, luftanija amerikane arrin në Kretë Luftanija amerikane “USS Hershel Woody Williams” ka mbërritur në ishullin grek të Kretës, me misionin për të vëzhguar te