999 rezultate për

ushtar

Panucci e përjashtoi nga Kombëtarja por çfarë deklaronte Strakosha për të “Gardiani” i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, mësohet se është përjashtuar nga Kombëtarja për shkak të një vonese
Edhe një ushtar ftohet nga Gjykata Speciale Ish-luftëtari i UÇK-së, njëherësh asamblisti i LDK-së, Bashkim Ndrecaj, sot ka pranuar ftesë për intervistim nga Gjykata
DOKUMENTI/ Spiunazhi rus, i interesuar për bazat shqiptare Historia e aktivitetit te spiunazhit rus në Shqiperi, është e hershme. Prej vitesh, diplomat të kësaj ambasade në Ti
Ushtritë më të fuqishme të globit për 2019, ku renditen Shqipëria, Turqia, Greqia dhe Serbia (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe për 2019 listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Pasi bëri këtë fotografi, nëna e këtij djali ndenjti gjithë natën pa gjumë Një nënë thotë se nuk mund të flejë gjumë pasi pa fantazmat e dy ushtarëve të Luftës Civile në një foto të djalit të saj
Sot mbahet provimi për ushtarët e rinj Testimi do të bëhet në kazermën "Skënderbeu" në Ferizaj Të gjithë ata që kanë plotësuar kriteret e përgjithshme për rekr
"Rama po vendos juntën ushtarake", ish-deputeti nxjerr VKM Ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Llesh
Politikani serb: SHBA do ndërtojë bazë ushtarake në veri të Kosovës Presidenti i Partisë për Drejtësi dhe Pajtim ne Serbi, Muamet Zukorlic tha se ka informacione se Shtetet e Bashkuara do
Kishte shkuar për të aplikuar si ushtar, vdes i riu që u godit nga treni Ka ndërruar jetë I.H 20 vjeçar i cili ditë më parë u shkel nga treni në afërsi të kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë.
Kosovari po bëhet pilot ushtarak në Amerikë (FOTO LAJM) I lindur në Gjakovë, Pilot në Floten Ajrore Amerikane duke realizuar ëndrrën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan
Nderohen ushtarët shqiptarë që ndihmuan në tragjedinë e Tetovës Emini Xhelal Omer, Rexhepi Muharem Bujamin, Feta Nejazi Semir, Salihi Fihat Seladin do të marrin medalje për trimëri nga
Për t'u marë shembull gjesti i ish-ushtarit të UÇK-së Një qytetari i kishte humbur kuleta me një sasi parash dhe karta të tjera shumë te nevojshme, shkruan Albeu.com Ish l
Serbë ushtarë të Kosovës Rreth 40 serbë kanë aplikuar për ushtarë të Kosovës , shkruan Albeu.com Këtë fakt e ka mirëpritur edhe Kryeministri i
Djali që u godit nga treni priste të bëhej ushtar Një këmbësor është goditur sot nga treni në magjistralen Prishtinë – Fushë Kosovë saktësisht pranë kazermës së FSK-së.
Të rinjtë bum aplikimesh për ushtarë të Kosovës Deri ditën e sotme kanë aplikuar 2.500 persona pëe t’iu bashkuar FSK-së, shkruan Albeu.com Shumë të rinjë që presin n
Ushtari amerikan: Kur shoh Kosovën, ndihem krenar që kam veshur uniformën Në mesin e shumë qytetarëve që dje në Prishtinë festuan 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ishte edhe gazetari amerika
Djali i Luan Haradinajt parakalon si ushtar Luan Haradinaj ka parakaluar për herë të parë si Ushtar i Kosovës për nderë të festës së Pavarësisë së Kosovës. Me kë
Djali ish-ushtarit të UÇK-së ka nevojë për ndihmë financiare Aron Gashi, djali ish-ushtarit të UÇK-së , Murtezit, nga Sfërka e Klinës ka nevojë për ndihmë që të shërohet pasi ka gj
Ushtarja trondit opinionin në Angli pas daljes së fotografive joshëse (FOTO LAJM) Një ushtare në Britaninë e Madhe ka trazuar opinionin pas daljes të disa fotografive të saj. Ushtarja Briony Murray u
U kap me 128 kg drogë, policia greke habitet me atë që i gjejnë shqiptarit Policia greke ka ushtruar kontroll në banesën e 49-vjeçarit Artan Meleqi nga Delvina. Kontrolli është bërë në banesën