999 rezultate për

ushqimit

TRONDITËSE/ Shqiptarët hëngrën 4 600 ton "kancer", AKU dhe AZHBR bënë sehir 4 600 litra ‘Silikon MIX’, një pleh kimik i konsideruar si i rrezikshëm për shëndetin, është përdorur në produktet bujqe
Të zhytesh pas ushqimit? Ja ç’thonë ekspertët Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrëni
Përfitimet shëndetësore që sjell rrushi Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme. Por, shpesh herë
Zhytje dhe not menjëherë pas ushqimit, studiuesit japin alarmin Ështe makthi i shumë prindërve, megjithatë ky fenomen nuk prek vetëm femijet. Është folur shumë për faktin që pas ngrëni
Hiqni dorë nga përgatitja e ushqimit me letër alumini Hulumtuesit kanë treguar se ushqimi i përgatitur në lëngje acide, të tilla si lëng limoni ose salcë domatesh, thithin më
Qortohen sepse u kanë vënë lopëve kapakë në bark (FOTO LAJM) Aktivistët për të drejtat e kafshëve kanë reaguar me zemërim pas një videoje që tregon se si lopët në stallën më të madh
Bllokohen 31 ton kripë, pa jod Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi të konsiderueshme kripe, prej 31 tonësh, e cila ka rezultuar se treg
Në kërkim të ushqimit, gjarpërinjtë tmerrojnë banorët (FOTO LAJM) Shoferët në Brazil u detyruan të bënin një ndalesë të papritur javën e kaluar, pasi një anakonda e madhe iu zuri rrugën
Ky burrë shpëtoi 1 miliard njerëz nga uria (FOTO LAJM) Ekzistojnë një sërë sfidash që peshojnë mbi supet e njerëzve, sidomos atyre që udhëheqin botën dhe sigurimi i furnizimev
Këshilla të vyera nga dietologët francezë Konsumoni ushqim të shëndetshëm! Një nga sekretet e shëndetit të femrave franceze është që ato ushqehen me ushqime
E konfirmuar: Proshuta dhe salçiçet shkaktojnë kancer Një raport ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i përpunuara janë kancerogjene. Kjo për s
Mire apo keq? Si ndikojnë ushqimet pikante në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Asnjë djalë nuk i afrohej se ishte e shëndoshë por sot shumë prej tyre çmenden pas saj (FOTO LAJM) Një vajzë, tanimë fanatike e palestrës ka rënë rreth 80 kilogramë duke shmangur varësinë, sidomos ndaj ushqimit të shpej
Nga KESH tek AKU, kush është Drejtori i ri i Ushqimit Lajmi për shkarkimin e Drejtorit të Burgjeve, Stefan Çipa bëri bujë në media mëngjesin e sotëm. Detyrën e tij e zuri
Edhe daja i Haradinajt e gjen një vend pune në shtet Lahi Brahimaj nuk arriti të sigurojë një ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e vitit 2017. Ai mori 8,121 vota, t
41 ton banane të prishura tentoi të hyntë në tregun shqiptar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar në portin e Durrësit 41.7 ton banane të prishura. Sipas njoftimit, bananet vi
Xhenxhefil, limon dhe kastravec, receta për t'u dobësuar në kohë rekord Kjo recetë është shumë e fuqishme. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur si “Ujë Sass”. Xhenxhefil, limon dhe kastrave
Kur është koha më e mirë për të pirë ujë? Ujë pas zgjimit Pini një gotë me ujë menjëherë sapo të zgjoheni. Në këtë mënyrë të gjithë organet e brendshme do të