999 rezultate për

ushqim

Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
Sa kohë mund të ruhen ushqimet në frigorifer? Keni gatuar diçka dhe ju teproi? Zgjidhja është ruajtja në frigorifer, por sipas ekspertëve të shëndetit, ushqimet që mu
5 ushqimet më të mira kundra plakjes Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund
Dikur një yll në kopertinat e revistave, sot ka përfunduar te koshat e mbeturinave Dikur ajo dilte në kopertinat e revistave, por sot ka mbetur e pastrehë dhe kontrollon në koshat e mbeturinave. Loni
10 super-ushqime që lehtësojnë stresin Periudhat e stresit janë të vështira për t’u shmangur, por stresi kronik mund të sjellë një dëm serioz në shëndetin tuaj
Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar! Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqime
E trishtë/ Dikur në kopertina revistash, sot ka përfunduar te koshat e mbeturinave (FOTO LAJM) Dikur ajo dilte në kopertinat e revistave, por sot ka mbetur e pastrehë. Këtë javë, ish-gruaja e yllit të Baywatch-it, J
Nëse nuk doni bark të dhjamosur, hiqni dorë nga këto 10 ushqime Nëse dëshironi të zvogëloni dhjamin në bark, duhet të zgjidhni një plan të duhur diete dhe një rutinë efektive trajnimi.
Këto janë ushqimet më të shtrenjta në botë Këto janë 15 ushqimet më të shtrenjta në botë. Kërpudha Matsutake Këto kërpudha janë aq të rralla sa që çmimi i ty
Nëna i vdiq nga Covid-19, vajza nxjerr mesazhet: S'më japin ushqimet, mos më lër të vdes! Një rast korruptiv është zbuluar ditën e sotme nga spitali “Shefqet Ndroqi”, i njohur si Covid 2, ku ndërroi jetë një 55
6 ushqimet që duhet të hani kur nuk keni fare energji Mungesa e energjisë mund të ndikojë në aktivitetet tuaja të përditshme dhe t’ju bëjë më pak produktivë. Edhe pse të g
Si të largoni nga frigoriferi aromat e pakëndshme të ushqimeve? Nuk është e nevojshme të ketë ndonjë ushqim të ndenjur në frigorifer për t’u shqetësuar era e tij. Disa ushqime, siç ësh
Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
Ushqimet pa yndyrë, të dëmshme për shëndetin Shumë njerëz mendojnë se zgjedhja e ushqimeve pa yndyrë janë të shëndetshme ose më të mira për humbjen e peshës. Por në
10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal 10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal! Disa ushqime të shëndetshme në të vërtetë mund të kenë më shumë k
Shmangu këto ushqime që i hamë çdo ditë, gruaja humb plot 65 kilogramë (FOTO LAJM) Një grua e quajtur Casey Gemmell 37-vjeçe nga Australia, ka pranuar haptazi se një fotografi e ka detyruar atë të ndrysh
Ndiheni të stresuar? Këto janë ushqimet që duhet të shmangni Megjithëse mund t’i injorojmë, ka disa ushqime që ndikojnë tek emocionet duke shkaktuar ankth dhe stres. Ekspertët thonë
Para se Hitleri të hante, gjithmonë e bënte këtë para ushqimit Adolf Hitler, që udhëhoqi Gjermaninë për shumë vjet dhe thirrej "fuhrer", duke pushtuar një pjesë të madhe të Europës dh
5 ushqimet që e bëjnë barkun tuaj të duket si një tullumbac Yndyrnat dhe i gjithë dhjami i barkut grumbullohet rreth mëlçisë, pankreasit dhe zorrëve. E gjitha kjo luan një rol t
4 trendet e ushqyerjes që do t'i marrim me vete edhe në vitin 2021 2020-a, për disa njerëz, falë muajve të karantinës, ishte një vit i lidhur me ushqimin ‘comfort’. Por pavarësisht manisë