999 rezultate për

uruguai

Acarohet Suarez, Bartomeu bllokon transferimin e tij te Atletico Madridi Gjatë ditës së djeshme u raportua se Luis Suarez ka prishur kontratën me Barcelonën dhe se ka arritur marrëveshje me klu
Kalimi i Suarez te Juventusi nuk do të jetë i lehtë, uruguajani do duhet të japë provim Luis Suarez duhet të presë për mundësinë e transferimit në Juventus. Juventus nuk e ka të lehtë transferimin e sulmue
Suarez "bardhezi", Juventusi gati të paguajë edhe për prishjen e kontratës me Barçën Duke parë vështirësitë që po has për të mbyllur marrëveshjen me Edin Dzekon e Romës, Juventusi është gati të ndryshojë o
Cavani vendos për të ardhmen, i thotë "PO" klubit portugez Edinson Cavani vendosi të largohej nga PSG në fundin e këtij sezoni. Sulmuesi uruguaian iku si lojtar i lirë, pasi re
Ëndrra e Contes, mbajtja e Lautaros dhe blerja e Cavanit Pavarësisht këmbënguljes së madhe për të transferuar Lautaro Martinezin, Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë, pasi A
Atletico dhe Napoli tentojnë Cavanin Sulmuesi i rrezikshëm uruguaian po kalon vitin e fundit të kontratës me Paris Saint-Germainin Edinson Cavani është du
Peru, surpriza e Copa America Peru është gjysmëfinalisti i fundit në Copa Americas. Ata kanë eliminuar në çerekfinale Uruguain pasi që në penallti u t
Portugalia merr vendimin për Ronaldon Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka publikuar listën me 25 lojtarë që do të jenë në dispozicion të tij për ndeshj
Frikësohen tifozët e Interi, Tottenhami ofron 30 milion euro për yllin e mesfushës Matias Vecino pritet të jetë një nga emrat që do të largohen nga Interi në verën e ardhshme. Mesfushori uruguaian ësh
Nicole Minetti nuk i ndahet Cavanit (FOTO LAJM) Nicole Minetti është transferuar në Uruguai, ku po jeton prej muajsh dhe po argëtohet maksimalisht me profesionin e saj
Alejandra, modelja që "çmendet' për Cavanin (FOTO LAJM) Alejandra Borjas është nga femrat më të njohura të modës në Uruguai dhe jo vetëm, teksa ndiqet nga qindra mijëra njerëz
Vendos Neymar me penallti, Brazili fiton miqësoren me Uruguain Ka vendosur goli i Neymar, me 11 metërsh në minutën e 76 për ti dhuruar suksesin Brazilit 1-0 kundëer Uruguait. P
Uruguai-Brazil, Londra pret miqësoren e luksit Uruguai-Brazil është një ndër ndeshjet më të mëdha sa i përket rangut të kombëtareve. një përballje që ka brenda saj një
Sulmuesi i Arsenalit refuzon ftesën e Francës Alexandre Lacazette u ftua për të mbuluar mungesën e të lënduarit Anthony Martial por ai nuk do të paraqitet në ndeshjet
Dybala kthehet në stërvitje te Juventus Paulo Dybala është kthyer në stërvitje me skuadrën e Juventusit pas një lëndimi të pësuar me Argjentinën dhe mund të lua
Çudit Griezmann, shfaqet në konferencën për shtyp me flamurin e Uruguajit Antoine Griezmann i habiti të gjithë, teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit
Zyrtare: Mesfushori uruguajan nënshkruan me Arsenalin Arsenali ka kompletuar ditën e sotme transferimin e mesfushorit uruguaian, Lucas Torreira nga skuadra e Sampdorias.
Habit Griezman: Ja pse nuk festova tek goli kundër Uruguajit Antoinne Griezmann ishte protagonist i një goli mjaft të bukur, por edhe njëkohësisht me fat, në fitoren 2-0 të Francës
Uruguaj-Francë, statistikat e pjesës së parë Ka përfundur me rezultatin minimal 1-0 në favor të Francës ndeshja e parë gjysmë finale për Kupën e Botës ku po e diskut
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Uruguaji - Portugali Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin e përgjithshëm 2-1 përballë Uruguait. Dy gola