Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

urina

"Nuk marrim dot frymë", në këtë qytet mbeturinat po sëmurin qytetarët (FOTO LAJM) Kjo hapësirë prej 5 hektarësh që ka arritur gati 10 metra lartësi është vendepozitimi i vetëm i mbetjeve urbane të bashk
“Fshija rrugët nga mbeturinat”, reperi shqiptar tregon vuajtjet Ndonëse i përket të kaluarës, reperi i njohur me origjinë shqiptare nuk e ka problem të flasë për kohën kur nuk ishte i
Erërat e forta dërgojnë mbeturinat e Shqipërisë në Kroaci Era që ka përfshirë bregdetin e Adriatikut ka çuar sasi të mëdha mbeturinash plastike në qytetin port kroat të Dubrovnik
Maqedonia importon mbeturina nga jashtë, a janë shkaktar i ndotjes? Lëvizja për Mbrojtjen e Ambientit, Eco Guerilla nëpërmjet një reagimi dërguar në media kërkon nga kryeministri i Maqedon
Dëshira e Trumpit po çmend amerikanët, as mbeturinat nuk i heqin Arsyeja që buxheti i administratës shtetërore është bllokuar në SHBA, varet kryesisht nga kërkesa e presidentit Donald T
Ministri shkon në Korenë e Jugut për termocentralin Kosova e Re Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3 ditore në Korenë Jugore dhe Japoni. Sipas tij, vi
"Jeta jonë në rrezik nga plehrat", studentët protestë për ndotjen në Porto Romano (FOTO LAJM) Situata e djegjes së mbeturinave në Porto Romano duket se ka arritur kulmet. Paraditën e sotme studentët e Universit
Zbulohet nëna në Lushnje që hodhi foshnjën në koshin e mbeturinave Policia e Lushnjes ka dhënë detaje zyrtare në lidhje me ngjarjen e frikshme të regjistruar këtë paradite në afërsi të Ba
E rëndë në Lushnjë, gjendet një foshnjë në koshin e mbeturinave Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Lushnjës. Në koshin e mbeturinave është gjetur një foshnjë e sapolindur.
Sot është një Princeshë, Meghan dikur seleksiononte mbeturinat Mund të tingëllojë çuditshëm, por është e vërtetë. Tek ajo sot janë sytë e gjithë e botës, por puna e parë që Meghan Mar
Mënyrat më praktike për të shëruar infeksionin urinar (VIDEO) Infeksionet urinare fillojnë nga rrugët tona urinare që përbëhen nga veshkat, ureterët, fshikëza e urinës dhe uretra dhe
Organizohet aksioni "Maqedonia pa mbeturina" Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikim Hapësinor në bashkëpunim me shoqatën për zhvillim të qëndrueshëm dhe mjedisi
Si të lexoni vetë rezultatet e analizave dhe të zbuloni nga çfarë sëmundje po vuani Ekzaminimi apo analiza rutinë e urinës na jep një pasqyrë të funksionit të veshkave dhe rrugëve urinare Dr. Shpresa H
Hidhni pak uthull në koshin e mbeturinave, rezultati do t'ju mahnisë Uthulla është padyshim një nga përbërësit më të dobishëm që gjendet në kuzhinë. Por, me disa hile të vogla ju mund ta pë
Kamioni i plehrave nuk ia merr mbeturinat, banorja ia zbras të gjitha fqinjit Një banor nga Londra ka treguar përmes Twitterit një moment të pazakontë pazakontë, kur fqinja ia zbrazi mbeturinat para
Haradinaj: Nga dhjetori nuk do guxojë askush të hedhë mbeturina në rrugë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist mbi suksesin që ai beson se do ta ketë aksioni i përgj
Si të shëroni infeksionin urinar në shtëpi Infeksionet urinare fillojnë nga rrugët tona urinare që përbëhen nga veshkat, ureterët, fshikëza e urinës dhe uretra.
Çudira shqiptare, tiranasi denoncon në polici vjedhjen e mbeturinave Nëse do të lexonim denoncimet e njerëzve, sigurisht që do të gjenim shumë cudira, ama këtë herë ngjarja në fjalë ka qenë
Zakone të gabuara që po ju shkaktojnë infeksione urinare Nëse jeni prekur ndonjëherë nga infeksionet urinare, mund t’i dini vuajtjet e ndjesisë së tmerrshme të djegies dhe nevoj
Nëse urina juaj ka këtë ngjyrë, urgjent tek mjeku! Nëse e vëreni se urina ka ngjyrë më të errët se zakonisht, si p.sh. të portokalltë apo ngjyrë kafe, mund të jetë shenjë