Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
999 rezultate për

uragani

Uragani VV, albeu.com siguron rezultatet e para: Sa vota ka marrë secila parti Kanë dalë të dhënat e para nga numërimi i disa kutive për zgjedhjet e ditës së sotme në Kosovë. Burime bëjnë me dije
Uragani "Iota" i merr jetën 28 personave në Amerikën Qendrore Uragani “Iota” që goditi Amerikën Qendrore i ka marrë jetën 28 personave. Aktualisht erërat e kanë ulur shpejtësinë,
La pas shkatërrim, pamjet me dron nga uragani Delta (VIDEO) Pamjet e marra nga ajri me dron tregojnë qartë shkatërrimin që ka lënë pas uragani Delta, pasi kaloi në Louisiana. Stuhi
Uragani Delta nxjerr "zemërimin" në brigjet e Luizianës në SHBA, evakuohet zona Uragani “Delta” goditi të premten në mbrëmje rreth orës 23:00 (lokale) afër qytetit Creole në bregdetin jugperëndimor të
Nuk ka paqe, një tjetër uragan i fuqishëm pritet të zbarkojë në bregdetin e SHBA-së Një uragan i fuqishëm është nisur drejt Bregut të Gjirit të SHBA-së, i cili ende nuk është rimëkëmbur nga stuhia e fundi
Uragani Sally nxjerr tërbimin në SHBA, shkatërron rrugët dhe shemb urat (FOTO LAJM) Uraganet gjithnjë kanë qenë një kërcënim i madh për SHBA-të dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë. Pjesa juglindorë e
14 viktima dhe gjysmë milioni shtëpi në terr, uragani "Laura" gjunjëzon Teksasin dhe Luizianën Uragani “Laura” që ka goditur shtetet amerikane të Luizianës dhe Teksasit deri më tani ka shkaktuar 14 viktima. Media
Uragani Laura: Do godasë Luizianën, rrezikohen restorante dhe mbi 20 familje shqiptare Uragani Laura ka dhënë alarmin në Teksas dhe Luiziana duke ngjallur panik tek banorët e këtyre zonave. Ambasadorja sh
"E patë uraganin kuqezi", Meta flet për shpërndarjen e parlamentit Presidenti Ilir Meta në konferencën për media foli rreth letrës që i kishte dërguar Komisionerit të BE, Meta kërkoi që k
Lopët e hedhura në det nga Uragani Dorian gjenden gjallë Tre lopë të hedhura në det nga Uragani Dorian janë gjetur gjallë, pasi siç duket kanë notuar për disa milje. Lopët je
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
Ende 600 të zhdukur nga uragani Dorian Pothuajse një muaj pasi Uragani Dorian goditi Bahamas, zyrtarët thanë se ende 600 njerëz rezultojnë të zhdukur. Kryem
Uragani shkatërrimtar në Karaibe, shokon fizikanti: Është bërë nga dora e njeriut, ja kush e shkaktoi (VIDEO) Një deklaratë e tillë mund të dalë nga fantasia e një regjisori dhe pse jo nga ‘iluzione’ të tilla janë krijuar prej tyr
Stuhia e re godet Bahamas dy javë pas Uraganit Dorian Një stuhi e re po kërcënon bahamasit vetëm dy javë pasi Uragani Dorian kaloi me shpejtësi të madhe nëpër një pjesë të is
Ulet në 1.300 numri i të zhdukurve nga Uragani Dorian Shërbimet e urgjencës në Bahamas raportuan se numri i të zhdukurve pas uraganit Dorian ka shkuar në 1.300 njerëz. Në
2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian në Bahamet Shërbimet e emergjencës në Bahame kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta is
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Pamje të frikshme, tragjedia e madhe që ka shkaktuar uragani në SHBA (FOTO LAJM) Me një shpejtësi 185 km në orë, Uragani Dorian goditi bregdetin Juglindor të Shteteve të Bashkuara me erë dhe shira të f
30 viktima nga uragani "Dorian", pamje të frikshme nga hapësira (VIDEO) Bilanci i fundit i uraganit Dorian në Bahamas është rritur me të paktën 30 viktima. Lajmin e bëjnë me dije autoritetet l
Parkon makinën në kuzhinë për ta mbrojtur nga uragani Pasi shkatërroi ishujt Bahama, uragani “Dorian” niset për në brigjet e Floridas, në SHBA. Në Bahama, të paktën shtatë