999 rezultate për

university

Çfarë i bën trurit konsumimi i kanabisit? Kanabisi si edhe disa patologji të njohura, sikurse skizofrenia dhe ankthi, por edhe përdorimi abuziv i alkoolit, përshp
Të dehur e të shtrirë në mes të rrugës, studentët harbohen para fillimit të mësimit (FOTO LAJM) Të rinjtë janë harbuar në rrugët e Londrës, deri në orët e para të mëngjesit. Me mijëra studentë u fotografuan nëpër
Rrugëtimi i Edita Bytyqit nga Shkupi në Columbia University Edita Bytyqi nga Shkupi, edhe pse e re në moshë, ajo tashmë ka prekur endërrën duke qenë studente në njërin prej univers
Ataku në zemër nuk vjen papritur, mjekët zbulojnë se si trupi ju paralajmëron Shkencëtarët kanë zbuluar një simptomë të re që mund të jetë shenjë se do të pësoni atak në zemër. Pasi kanë ekzaminu
Ministri Bytyqi vizitoi dy universitete në Iowa Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në shtetin e Iowas s
Studimi i ri: Tumori mund të fiket njësoj si një kompjuter Tumori mund ”të fiket” ose ”ndizet” njësoj si një kompjuter, kjo falë bllokuesve të rinj molekularë që, duke vepruar mbi
Ministri Bajrami pret një delegacion nga Iowa Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami sot do të presë në takim një delegacion nga Iowa e SHBA-ve.
Nxënëset e gjimnazit "Hasan Nahi" zenë vendin e dytë në SHBA Një lajm i mirë arriti në Prishtinë nga New York i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku nxënësit e Gjimnazit “Hasan N
Erion Veliaj merr titullin “Doctor Honoris Causa” në shërbimet publike në SHBA Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori titullin “Doctor Honoris Causa” nga “Grand Valley State University” në
Mbyllet padia për “Trump University”, Trump paguan 25 milionë dollarë Donald Trump ka rënë dakord që t’u paguajë 25 milionë dollarë ish-studentëve të Universiteti Trump, që e kishin paditur
Salary increase for university professors In a meeting with university professors, PM Edi Rama said that their salaries will increase. He said that the reform
Former university employee kept in prison over bribe charges The court of Tirana ruled to keep in prison former employee of the Agricultural University of Tirana charged with corrup
Epoka University endorses the statements issued by Magna Charta Observatory and the EUA on the situation at universities in Turkey On July 25, 2016, the Magna Charta Observatory - which oversees the compliance of signatory universities with the princi
Prosecution demands one year in prison for former minister Tafaj The Prosecution has asked for one year in prison for the former minister of Education, Myqerem Tafaj. He is accused of a
PM Edi Rama egged at the Social Sciences University, 8 arrested PM Edi Rama got egged today during a visit to the Social Sciences University. As a result, the police arrested 8 people.
Corrupted professor reported by "Fiks Fare" suspended Just two days after Top Channel's "Fiks Fare" showed how he received bribes over a passing grade, the senate of the univ
Albright: Kosova, krenaria e karrierës sime Ish–Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, e cila ka qenë në krye të diplomacisë amerikane nga viti 1997 de
Shqipëria nuk bën pjesë në "Top 1000" universitetet më të mira në botë Për vitin 2015, Shqipëria nuk figuron në listën me 1000 universitetet më të mira në botë. Kështu, në një renditje të 100
Second day of hunger strike for closed private university students Students of the Faculty of Nursery have entered the second day of hunger strike. They said they will continue until the
5 top universities in Albania The largest group of public research in Spain, CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas), has published on