999 rezultate për

universitetin

Rama dhe Veliaj: Bashkia e Tiranës do të rehabilitojë të gjithë godinat në Universitetin Bujqësor Menjëherë pas rikonstruksionit të konvikteve në qytetin Studenti, Bashkia e Tiranës do të nisë punën për rehabilitimin
Gjuha maqedonase do të mësohet edhe në Universitetin e Korçës Në Universitetin e Korçës “Fan Noli” do të ketë mësim për gjuhën maqedonase. Kjo ide ka lindur nga Simpoziumi shkencor k
Njihuni me vajzën që e pësoi nga nepotizmi i egër në Universitetin e Prishtinës Nita Shala ka përfunduar studimet bachelor në Fakultetin Juridik me notën mesatare 9.21. Ajo vazhdoi studimet master
Shovinizmi maqedon nxjerr kokë: Surrati i kësaj tallet me viktimat e aksidentit tragjik (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
Pedagogia maqedonase kalon kufirin, tallet me viktimat e aksidentit (FOTO LAJM) Profesoresha e Fakultetit Juridik në Universitetin e Shkupit, Biljana Vankovska, është tallur me tragjedinë e djeshme në
10 degë në Universitetin e Pejës do të mbyllen Universiteti i Pejës “Haxhi Zeka” do të pranojë shumë më pak studentë në vitin e ardhshëm akademik nëse hyn në fuqi vend
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
Shpërthim i fuqishëm në universitetin francez, flakët tmerrojnë qytetarët (VIDEO) Një i plagosur lehtë dyshohet të jetë shënuar pas një shpërthimi të fuqishëm në tarracën e kampusit universitar të Lioni
Deputeti socialist Rraja u kujtua për universitetin pas 27 vitesh Rrahman Rrahja, deputet i Partisë Socialiste në rrethin e Krujës, shënon në CV që ka mbaruar shkollën e mesme Bujqësore
"Shpërthen transformatori në Universitetin Bujqësor" (FOTO LAJM) Mesditën e sotme është djegur një transformator te Universiteti Bujqësor. Ngjarja është shënuar rreth orës 12:50 min
Vendimet për studentët, kategoritë që përfitojnë bursa (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër postim në rrjetet sociale, pas vendimit të qeverisë për studentët të përmbledh
"Do vijë Edi Rama!", studentët e Vlorës bllokojnë Universitetin (VIDEO) Qindra studentë të Vlorës janë mbledhur para Universitetit "Ismail Qemali" për të penguar mbledhjen që kryeministri Edi
Dje e refuzuan, Rama fton sërish studentët për dialog Edhe pse ata e refuzuan që ditën e djeshme, Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të ndale. Me anë të një postimi në
Studentët nuk heqin dorë, çfarë do të ndodhë sot Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, “Lëvizja për Universitetin” ka njoftuar se do të vij
Profesori i Harvardit: Hunda e Chiellinit mund të përdoret në shkencë Pas ndeshjes mes Manchester United dhe Juventus, trajneri i skuadrës angleze, Jose Mourinho tha se dy mbrojtësit e Juven
EMRAT/ Arrestohen tre sekserë për korrupsion në Universitetin e Elbasanit, në hetim 3 petagogë Një tjetër rast korrupsioni është zbuluar në Universitetin e ELbasanit "Aleksandër Xhuvani" ku si pasojë kanë rënë në pr
Zv. Presidenti i "Oracle" vizitë në Universitetin e Durrësit (FOTO LAJM) Lajme të mira vijnë nga bashkëpunimi i biznesit me botën akademike. Zëvendës-Presidenti i “Oracle” për Lindjen e Mesme d
Së shpejti do ta karikoni celularin vetëm disa herë në vit Një material që po përdoret në bateritë e celularëve do të rrisë kohëzgjatjen e energjisë së tij kështu që nuk do të jet
A e dini se çfarë kanë studiuar Trump, Merkel, Putin, Macron e Erdogan? Kur bëhet fjalë për punën tepër sfiduese të drejtimit të një kombi, arsimimi universitar mund të ndihmojë në ngritjen e
Erdogani blen universitetin shqiptar (FOTO LAJM) Fondacioni “Maarif” , dega ideologjike e pushtetit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, ka blerë UNYT-në, “Univesit