999 rezultate për

universiteti

Kush është avokati i Tahirit, "heroi" që fitoi çështjen ndaj Serbisë Deputeti Saimir Tahiri ka zgjedhur krah tij, si personin më të besuar avokatin Artan Hajdari, në emër jo i pa dëgjuar më
Sot pritet vendimi i gjykatës për Enver Hasanin Sot pritet të paraqitet fjala përfundimtare në gjykimin e Enver Hasanit për librat e përkthyera të UP-së. Në gjykimin
Pse po sulmohet Universiteti i Tiranës? Nga Romeo Hanxhari - Në fillim të viteve ’90 në kushtet e mungesës së përvojës qeveria shqiptare shpalli “terapinë e
Tre të vdekur e 30 të plagosur nga shpërthimi i gazit në Gana (FOTO LAJM) Shpërthime të mëdha kanë tronditur një depo të karburantit në kryeqytetin e Ganas, Accra, duke vrarë të paktën tre perso
E rëndë, profesori tenton të presë venat në hollin e Rektoratit Nje profesor ka tentuar t’i jape fund jetes ne hollin e rektoratit ne Universitetin e Tetoves. Policia ka bere me dij
Fotografi të rralla kur Albin Kurti mbante mustaqe e flokë të gjata (FOTO LAJM) Protestat e 1 tetorit të vitit 1997 kanë luajtur rol të madh në atë se si sot është formuar shoqëria kosovare. Kanë k
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Studentët thumbojnë dekanët e Universitetit të Tiranës: Uluni, katër! Universiteti i Tiranës, më i vjetri dhe më i madhi në Shqipëri u rëndit i fundit në listën e vlerësimit nga agjensia bri
Universiteti i Tiranës pa standarde, në fund të listës së akreditimit Bordi i Akreditimit vendos sot për kushtet akredituese të Universiteteve private dhe publike në vend. Kushti i vendos
Momenti tragjik kur shembet universiteti nga tërmeti në Meksikë (VIDEO) Ky është momenti i tmerrshëm kur një ndërtesë universitare u rrëzua duke vrarë katër vetë, pas tërmetit shkatërrues në M
Hidhet poshtë aktakuza ndaj rektorit të Universitetit të Gjakovës Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka liruar nga akuzat rektorin e Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani”, Shaban Buza, i
Arsyeja pse uraganët vdekjeprurës kanë emra femrash Uraganët me emra femërorë janë më vdekjeprurës sesa stuhitë që iu janë dhënë nofka mashkullore, sepse njerëzit i marrin
Presidenti Rossen Plevneliev bëhet përfaqësues special i Universitetit Amerikan në Bullgari Presidenti Rossen Plevneliev hapi vitin e njëzetë e shtatë akademik të Universitetit Amerikan të Bullgarisë në 6 Shtator
Krijohet kamera që mund të shohë problemet shëndetësore tek njeriu Një aparat i ri që mund të shohë përmes trupit të njeriut është krijuar nga studiuesit për të ndihmuar mjekët në diagnos
Talat Xhaferi i ftuar special në konferencën që organizon Universiteti i Beogradit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, nesër, më 05 shtator 2017, në ora 9:00 do ta hapë Konfer
Transformohet Universiteti Politeknik, i rikthehet shkëlqimi i dikurshëm (FOTO LAJM) Në prag të vitit të ri akademik, një prej simboleve të kryeqytetit sikurse është godina e Universitetit Politeknik të Ti
Njoftim për studentët e Universitetit të Prishtinës Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës, ka lëshuar një njoftim për studentët e UP-së. Ja njoftimi i tyre
Kush është juristja e cila nxorri jashtë "loje" Saimir Tahirin (FOTO LAJM) Posti i ministrisë së Drejtësisë i ka kaluar Etilda Gjonaj. Ky post i cili pritej ti kalonte Saimir Tahirit, i ka kaluar
Ministrja e PD-së merr nën kontroll mjekësinë Nga shtatë anëtarë që duhet të ketë, Bordi i Administrimit të Universitetit Mjekësor ka të emëruar sot 12 të tillë. Me d
Universitetet e Maqedonisë askund në listën e Shangait, ja cili është universiteti më i mirë në botë Edhe sivjet asnjë nga universitetet e Maqedonisë nuk u gjet në top “500” universiteteve më të mira të listës prestigjioz