999 rezultate për

unionit

Rrezikohet stabiliteti i Maqedonisë nëse nuk hapen negociatat Ministrat e Jashtëm të Unionit në takimin e Këshillit për Punë të Përgjithshme në Luksemburg përpiqen të arrijnë konsens
Angela Merkel shfaqet për herë të parë pas zgjedhjeve të 24 shtatorit Një fundjavë jo e lehtë për Merkel. Të shtunën (07.10) ajo foli para rinisë konservatore, por përballja e vërtetë pritet
BE dhe Britania bëjnë marrëveshje Bashkimi Evropian dhe Britania kanë arritur marrëveshje për prioritetet dhe orarin kohor të bisedimeve për Brexit, në ta
Dimitriev nga Malta: Maqedonia duhet të jetë pjesë e Unionit Kryeministri Emill Dimitriev sot në Maltë, në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane foli në sesionin e hapur të shefav
Kushtetuesja rrëzon ankimimin e Unionit të Gjyqtarëve Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka rrëzuar kërkesën për ankimim të Shoqatës dhe Unionit të Gjyqtarëve në lidhje me lig
"M*tin.., çfarë doni të bëjmë?!", presidenti i Komisionit Europian humb kontrollin Presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker, ka humbur konrtollin nga nervat gjatë fjalimit të tij në Parlament
Rama: Nëse Ballkani mbetet jashtë BE përfiton Rusia dhe ekstremizimi i dhunshëm Gjatë një interviste për të përditshmen gjermane "Frankfurter Allgemeine Zeitung", kryeministri Rama ka deklaruar se "Ru
Imamët shqiptarë shembull i bashkëjetesës fetare në Zvicër, ja aktiviteti i tyre i fundit (FOTO LAJM) Imamët shqiptarë të Zvicrës vazhdojnë të jenë simbol i bashkëjetesës dhe harmonisë mes feve të ndryshme në Zvicër. Pë
Pakti BE-Turqi për refugjatët, udhëheqësit e unionit me qëndrim të unifikuar Udhëheqësit e Bashkimit Europian kanë arritur një qëndrim të përbashkët për trajtimin nga Turqia të emigrantëve që zbark
SÇE prezanton programet e BE-së për periudhën 2014-2020 Përkrahje financiare e projekteve për të rinj, për sistemin e arsimit, për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, për inovcio
Koha për tu zgjuar, Europë nga Elvis Gjeci - Bota është në kaos. Ajo po kalon ditët më të këqija ndoshta që pas luftës së ftohtë . Politikat e sig
Mustafa pjesë e Forumit të Unionit të Studentëve dhe të Rinjve të Diasporës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ishte pjesë e Forumit për krijimin e Unionit të Studentëve dhe të Rin
Austri-Shqipëri, marrëveshje për paketat e pensionimit Presidenti i “Business Albania”, Luan Bregasi dhe Presidenti i Unionit të Pensionistëve të Austrisë, Blecha, firmosin nj
Vjena lobon pro statusit për Shqipërinë Teksa na ndajnë disa ditë nga vendimi i Bashkimit Evropian për dhënin ose jo të statusit të vendit kandidat për Shqipëri
Meta: Kroacia, aleate e Shqipërisë drejtë BE-së Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerësoi sot Kroacinë si një aleat të rëndësishëm të Shqipërisë brenda Unionit Europian.
Në broshurën me arritje Ivanov shkruan vetëm në maqedonisht Presidenti aktual i Maqedonisë dhe njëkohësisht kandidati i VMRO-së për kryetar shteti në zgjedhjet e ardhshme presidenc
Myanmari njeh Republikën e Kosovës Njohja e 106-të e Pavarsisë së Kosovës vjen nga Unioni i Myanmarit i cili gjendet në Azinë Juglindore dhe ka një populls
Ndoka bashkon demokristianët Krerët e partive demokristiane përmes një konferencë të përbashkët nga zyra e PDK, shpallën të shtunën themelimin e "Uni
Konferencë me rastin e 20-vjetorit të Unionit Panevropian të Maqedonisë Unioni Panevropian i Maqedonisë dhe Instituti për strategji ekonomike dhe marrëdhënie ndërkombëtare - OHËR nga Shkupi so
Opozita dëshiron të bashkëpunojë me LSDM Ndryshimet statutore të Kongresit të fundit të LSDM-së opozitare tregojnë konsolidimin e brendshëm organizativ dhe kadro