Identifikohen dy nga grabitësit e miliona eurove në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

ukraine

Kapet 700 kg heroinë në Ukrainë, arrestohen dy maqedonas Autoritetet në Ukrainë kanë njoftuar se e kanë konfiskuar një sasi të madhe të heroinës, vlera e përgjithshme e së cilës
Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve në Ukrainë Kanë dalë rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë. Një komedian pa përvojë politike ka fituar më shu
Chelsea i pamëshirshëm shënon golin e dytë në Ukrainë (VIDEO) Oliver Giround duket i pandalshëm këtë ndeshje duke shënuar edhe golin e dytë personal por edhe të skuadrës. Sulmuesi
Ukrainë, humbën jetën dy përsona nga shpërthimi i një mine Një minibus gjatë kalimit të kufirit midis Ukrainës edhe Donetsk ditën e sotme ka hasur një minë tokësore, shkruan Albe
Ish-presidenti i Ukrainës shpallet tradhëtar pse kërkoi ndryshimin e kufirit Një gjykatë në Kiev e shpalli ish-presidentin e Ukrainës, Viktor Yanukovych, fajtor për tradhti dhe për bashkëpunim në p
Ukraina bën gati armët: Jemi gati nëse Rusia do luftë Një muaj pasi Rusia sulmoi tre anije të marinës ukrainase në ngushticën Kerch, shefi i marinës së Ukrainës tha se vendi
Tensione lufte, Rusia dërgon aeroplanë luftarakë pranë Ukrainës Më shumë se dhjetë aeroplanë luftarakë rusë janë vendosur në një bazë ushtarake në rajonin e Krimeas, të cilin Rusia e k
Grushte e shkelma, rrahje masive në Parlamentin e Ukrainës (VIDEO) Në Parlamentin e Ukrainës ka shpërthyer një përleshje midis deputetëve pasi një anëtar i partisë e ka quajtur oligarkun,
Njihuni me 300 luftëtarët serbë që po luftojnë jashtë Serbisë Ambasadori i Ukrainës në Serbi Oleksandr Aleksandrovich ka deklaruar se që nga prilli i vitit 2014 deri më tash në anën
Konflikti Rusi-Ukrainë, bota në prag të Luftës së Madhe? Aktualisht të gjitha informacionet shpien në një përfundim: Konflikti i ri mes Ukrainës dhe Rusisë duket i pashmangshëm.
Për shkak të Ukrainës, Trump mund të anulojë takimin me Putin Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se pas tensioneve që ndodhën mes Rusisë dhe Ukrainës mund të anuloj tak
Atmosferë lufte, avionët evropianë dhe amerikanë ngrihen për Rusinë Sulmi i para disa ditëve i Rusisë ndaj tre anijeve të Ukrainës dhe kapja e tyre dhe ekuipazhit ka shqetësuar SHBA-në dhe
Mblidhet Këshilli i Sigurimit, ky është momenti që solli Rusinë dhe Ukrainën në prag të luftës Rusia dhe Ukraina ishin pranë luftës ditën e djeshme ku tre anije ukrainase u pushtuan nga forcat speciale ruse në detin
Kancelari i njohur gjerman futet në listën e armiqve ukrainas Gjermania i bëri thirrje Ukrainës që të heqë nga interneti një listë të, siç thuhet, "armiqve të shtetit", pasi ish-kanc
Kosova sfidon Rusinë në Ukrainë Kosova e mbështet Ukrainën si shtet të pavarur e sovran dhe integritet territorial brenda kufijve të saj të njohur ndërk
Timoshenko falenderon shqiptarët që e ndihmuan kundër rusve “Ne populli i Ukrainës jemi liridashës si ju shqiptarët. Prandaj na kanë përcjellur histori të ngjashme. Ishim halë në s
Pesë të vdekur në lindje të Ukrainës. dy janë ushtarë Ukraina ka njoftuar se dy ushtarë të saj janë vrarë dhe një tjetër është plagosur si rezultat i përleshjeve me separatis
Italia dështon përsëri të fitojë, vetëm barazim ndaj Ukrainës (VIDEO) Italia ka dështuar përsëri të marrë një rezultat pozitiv. Ata sonte barazuan me Ukrainën me rezultat 1-1 në "Stadio Luig
Kur mund të lëvizin kosovarët vërtetë pa viza “Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fu
Lideri i separatisëve pro-rusë në Ukrainë vritet gjatë një shpërthimi Udhëheqësi i separatistëve pro-rusë në rajonin Donjeck në lindje të Ukrainës, Aleksander Zakharchenko, u vra të premten