999 rezultate për

ukrainĂ

Prapaskenat e Shtëpisë së Bardhë, ky president dha 400 mijë dollar për një takim me Trump Avokati personal i Donald Trump, Michael Cohen, është paguar në mënyrë të fshehtë me 400.000 dollarë për të rregulluar n
Ukraina kërcënon t'a rrëzojë urën që rriti egon e udhëheqësit rus Deputeti ukrainas Igor Mosijchuk kërcënoi sot se do të shkatërrojnë urën e Krimesë mbi urën e lumit Kerky, pak ditë pas
Ukraina zyrtarizon listën e lojtarëve kundër Shqipërisë Zyrtarizohet lista e lojtarëve të grumbulluar nga Kombëtarja e Ukrainës për ndeshjet miqësore që do të luaj gjatë muajit
Ukraina merr armën e "tmerrshme" amerikane, tani Putini i ka keq punët (VIDEO) Amerikanët kanë furnizuar ushtrinë e Ukrainës mes sistemin raketor anti-tank më efektiv në botë, pikërisht "Javelin".
Skenari ukrainas për ndarjen e Kosovës! Nga Enver Bytyçi Në shkurt – mars të vitit 2014 Ukraina u përfshi në trazira të mëdha, të cilat përfunduan me aneksim
Zbulohet miqësorja tjetër e Kombëtares shqiptare, një rival i madh Shumë informacion nuk u dha por miqësorja e radhës që është tanimë e fiksuar është me Ukrainën. Ukraina është një rivali
Arrestohet ligjvënësja ukrainase për komplot terrorist Zyrtarët e sigurisë ukrainase kanë ndaluar Nadia Savchenkon, e cila ka qenë ligjvënëse dhe ish e burgosur në Rusi. Ajo
Gjendet i vdekur ish-piloti ukrainas i akuzuar për rrëzimin e fluturimit MH17 (VIDEO) Një pilot ukrainas i fajësuar nga Moska për të rrëzuar fluturimin Malajzia Airlines Airlines MH17 është gjetur i vdekur
Ukraina mbyll shkollat pasi kompania ruse nuk furnizon me gaz Të gjitha shkollat dhe institucionet e edukimit të lartë në Ukraine janë mbyllur në përpjekje të këtij shteti për të kur
Mes Gjermanisë dhe Polonisë ka mosmarrëveshje për gazin rus Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe homologu polak shprehën sot mosmarrëveshjet për çështjen strategjike të tranzitit
Njerëzit vërshojnë në protesta, kërkojnë dorëheqjen e e presidentit Poroshenko në Kiev Mijëra persona kanë protestuar në qendër të kryeqytetit ukrainas, duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Petro Poroshenko
Uashingtoni sanksionon përgjegjës rusë dhe ministra separatistë për konfliktin ukrainas Thesari amerikan njoftoi sot sanksione të reja të lidhura me konfliktin në Ukrainë dhe me aneksimin e Krimesë nga Moska,
E tradhtonte me dy persona, shqiptari masakron të fejuarën ukrainase (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mister ngjarja e rëndë në itali ku një shqiptar vrau veten pasi denoncoi të humbur të fejuarën e tij.
Ukrainasit shënojnë edhe të dytin kunndë Cityt (VIDEO) Pas 6-të minuta Shakhtari ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt. Autori i golit është mbrojti anësor
Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Dinamo Kiev Skënderbeu do të përballet sonte me ukrainasit e Dinamo Kiev, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e pestë të UEFA Europa
Mercenarët serbë rrisin tensionet mes Ukrainës dhe Serbisë Serbia ka thirrur për sqarime ambasadorin e saj në Kiev, pasi Ukraina shprehu shqetësimin e saj të thellë për çështjen e
Dhunoi dhe mbajti peng ukrainasen, lirohet djali i biznesmenit në Durrës Ditën e djeshme u bë me dije se policia ka vënë në pranga një 24 vjeçar i cili akuzohet se ka dhunuar dhe mbajtur peng n
E rrahu dhe e mbajti peng në hotel, zbardhet dëshmia e vajzës nga Ukraina Policia e Durresit vuri në pranga një 24-vjecar pasi akuzohet se ka dhunuar dhe ka mbajtur peng në një hotel në Durrës n
“Çmendet” durrsaku, dhunon e mban peng në dhomë turisten nga Ukraina Policia ka vënë në pranga shtetasin Almarjo Xhebexhia 24 vjeç. Ai akuzohet se ka dhunuar dhe ka mbajtur peng shtetas
Tjetër humbje për Shqipërinë U19 të femrave, pëson 5 gola nga Ukraina Kombëtarja shqiptare e 19-vjeçareve për femra humbi mundësinë për t’u kualifikuar në Elite Round pasi pësoi një disfatë